Renginizi Seçin!

Malakit yeşili mi yoksa Lapis Lazuli mavisi mi? Omega’nın cesur renkli saatleri karar vermeyi zorlaştırıyor.

Omega’nın, geçmişi 1957 yılına dek uzanan efsanevi modeli Seamster 300, artık her zevke hitap eden bir klasiğe dönüştü. İsviçreli saat üreticisi de bu klasikleşen modeline yeni dokunuşlar katmaya devam ediyor.

Dekoratif bir taş olan malakit yani bakırtaşı, ahenkli bir şekilde dağılan yeşil tonu ile antik çağlardan bu yana kutsal tapınakların, sarayların ve kiliselerin dekorasyonunda yaygın olarak kullanıldı. Lapis lazuli ise masmavi renkte yarı değerli bir taş. Bu taş bir zamanlar Marco Polo tarafından “dünyanın en iyi gökmavisi tonu” olarak tanımlanmıştı. Bu özel taş, antik Mısır başta olmak üzere birçok hanedan tarafından heykellerde oyularak ve cilalanarak kullanıldı.

En yeni iki Seamaster 300 modeli de bu taşların capcanlı renkleriyle bezenerek göz kamaştırıyor. Her iki modelin de kasası 41 mm.

Malakit olan modelin kasası 18 ayar sarı altınken diğerininki platin altından tasarlandı. Yeşil renkli modelin yontma saat ibrelerinde, cilalı seramik halkasında ve Omega Ceragold™ dalış skalasına sahip bezelin kaplanmasında da 18 ayar altın kullanılmış. Mavi modelin yontma saat ibreleri 18 ayar beyaz altından, bezel halkasıysa platin Liquidmetal™ dalış skalasının da yer aldığı cilalı mavi seramikten üretilmiş.

Her iki model de deri kayış ile satışa sunuluyor ve Omega Co-Axial Master Chronometer Kalibre 8913 ile çalışıyor. Mekanizma ve saatler İsviçre Federal Metroloji Enstitüsü tarafından resmi onaylı sertifikaya sahip.

Değerli malzemeleri sevenler için birbirinden güzel iki seçenek sunan Omega, renkleriyle göz kamaştıran kadranlarıyla fark yaratıyor.

 


Önerilen yazılar