MAKALE

Renklerin İçinde Kaybolacağınız Oteller

Renklerin İçinde Kaybolacağınız Oteller

Dünyanın dört bir yanından, renk paletlerinin özgünlüğüyle öne çıkan beş otel…

Misafirlerini gökkuşağı gibi bir renk paletiyle ağırlayan bu oteller hem hafızanızda unutulmaz izler bırakıyor hem de büyüleyici Instagram kareleri ortaya çıkarmanızı sağlıyor.

Bela Vista Hotel & SPA – Relais & Châteaux, Portekiz

Portimão’daki bu 5 yıldızlı otelin renkleri Portekiz’in ünlü seramik karolarından ilham alıyor. Krem rengi bir kale içinde yer alan Bela Vista Hotel & Spa’nın iç mekanları yoğun mavi kullanımıyla dikkat çekiyor. Üstelik içerideki bu mavi tonlar Atlantik’in masmavi manzarasıyla bütünleşiyor. Praia da Rocha plajına bakan otelin spa ve havuzu ise kendinizi şımartmak için mükemmel.

Rosas & Xocolate Boutique Hotel, Meksika

Otelin fuşya renkli binası adate Instagram için yapılmış gibi. Koyu ahşap detayları da otelin ismindeki çikolatayı yansıtıyor. Egzotik avlusuna ışığın girişiyle, pembe duvarların suya yansıması mükemmel bir görüntü sunuyor. Merida’da, Maya medeniyetinin yaşadığı geleneksel bir kakao tarlasında yer alan Rosas & Xocolate Boutique Hotel’in 17 özel odası, bir spa merkezi ve fuşya duvarlarının arasında, rüya gibi bir de havuzu var.

JW Marriott Phu Quoc Emerald Bay Resort & Spa, Vietnam

Burası her bir binası, bir renkten ilham almış sofistike bir tasarıma sahip gökkuşağı gibi bir tatil köyü. Tayland Körfezi’nin ‘Vietnam İncisi’ olarak ünlenen Phu Quoc bölgesinde yer alıyor. Tropik ve yemyeşil bir orman ile engin, masmavi okyanusun yanı başındaki otel, enerji ve birbirinden güzel renkleri içinde barındıran ufak bir şehir gibi.

Colony Hotel Palm Beach, ABD

Florida’nın palmiye ağaçlarını ve güneşini vaadeden otel, Palm Beach’in en önemli sembollerinden biri. Bölgedeki lakabı ‘renkli mücevher’ olan Colony Hotel Palm Beach, bugüne kadar birçok ünlü ismi de ağırlamış. Karakteristik pembe rengiyle tamamlanan klasik İngiliz kolonyal mimari tarzındaki otel; gerek süitlerinde, gerekse de villaları ve çatı katlarında geçmişle geleceği en şık şekilde sentezliyor. Ayrıca restoranı da bölgenin en iyi gastronomi örneklerini sunuyor.

The Gritti Palace, İtalya

Venedik’teki Büyük Kanal’ın kıyısında yer alan ve Santa Maria de la Salud Katedrali’ne bakan bu 16. yüzyıl sarayının tasarımı, renkleri ve dokuları bir üst seviyeye taşıyor. Yoğun kırmızılar, yeşiller ve turuncular ile bezenmiş bu otelin her köşesi, konuklarını özel ve ayrıcalıklı bir ortamda ağırlıyor. Otelin içi kadar terası da muhteşem. Bu terasta oturup Büyük Kanal’dan gelip geçenleri izlemek gündüz ayrı, gece ayrı bir keyif yaşatacak.


Önerilen yazılar