MAKALE

Renkli Hayal Dünyasının Kapıları Yeniden Aralanıyo...

Renkli Hayal Dünyasının Kapıları Yeniden Aralanıyor

1940’ların kült Disney animasyonu Fantasia, Stella McCartney’nin kapsül koleksiyonuyla geri döndü!

Disney’in 1940’da gösterime giren ve klasik müzik ile animasyonu bir araya getiren Fantasia adlı uzun metraj filmi beklenmedik bir iş birliğinin teması oldu. Stella McCartney ve Disney gibi iki yaratıcı ismin iş birliğinden, bu ikonik animasyonun zamansız görsellerini taşıyan bir kapsül koleksiyon ortaya çıktı.

Hayal dünyası ile gerçeği bir araya getiren koleksiyon bir bakıma Fantasia’yı yeni jenerasyonla tanıştırma rolünü de üstleniyor. Zamanına göre çok yenilikçi olan filmin, aralarına Mickey Mouse’un da dahil olduğu ana karakterleri, bugünün estetiğine uygun, koleksiyonluk parçalarla günümüze taşınmış.

Koleksiyonun Fantasia’yı günümüze geri getirmesi dışında bir başka önemli özelliği daha var. Giysi ve aksesuarlarda kullanılan materyaller geri dönüştürülmüş ya da sürdürülebilir şekilde üretilmiş olanlardan seçilmiş. Örneğin filmin posterlerini taşıyan elbisenin ipek kumaşı, LVMH’nin geçtiğimiz yıl lanse ettiği, Nona Source adlı değerli kumaş ve derileri yeniden kullanıma kazandırıp satışını yapan platformdan temin edilmiş.

Kapsül koleksiyonda rengarenk püsküllü kaftanlar ve yazlık elbiseler, eğlenceli desenlerle süslü örgü kazaklar, organik pamuktan dokunmuş Mickey baskılı boyfriend kesimi denimler, çizgili üniseks gömlekler öne çıkıyor. Ayrıca yine Mickey Mouse’la süslenmiş kadife ya da vegan deri çantalar da bu giysileri tamamlayan aksesuarlar olarak koleksiyonda yerini almış.


Önerilen yazılar