Richard Mille Şampiyonluğa Oynuyor

İtalyan teknik direktör Mancini’nin tarzını yansıtan saat futbol maçlarının her anını takip etmek üzere tasarlandı.

Gök Mavililer diye de anılan İtalyan Milli Futbol Takımı’nın efsane teknik direktörü Roberto Mancini, bir maçta her bir saniyenin, her bir ekstra dakikanın maçın kaderini değiştirecek kadar önemli bir potansiyele sahip olduğunu söylüyor. Bu konuda Mancini’ye istediği destek ise 2013’ten beri marka elçiğiliği yaptığı İsviçreli lüks saat markası Richard Mille’den geldi.

2013 yılında yine Mancini’nin ismini taşıyan RM 11-01 saat modelini üreten Richard Mille, bu sefer bu modeli çok daha ileri götürdü ve zamanı bu denli ince detaylı bir şekilde takip eden RM 11-04 Automatic Flyback Chronograph adlı özel modeli tasarladı.

Mancini, iki yıllık bir süre boyunca Zenith takımını yönetmesinin ardından yeniden Gök Mavililer’in koçu oldu, işte Richard Mille RM 11-04 modeli de bu yeniden buluşmayı kutluyor. 2013 tarihli modele yepyeni bir renk skalası ile sportif bir kasa eklenerek tasarlanan RM 11-04, tıpkı bir önceki model gibi bir maçın devre arasını, kayıp zamanını ve uzatmalarını dakik bir biçimde takip edebiliyor.

İtalyan Milli Takımı’nın formasının mavi tonunu bezel, ayar kolu ve kauçuk kayışında yansıtan saat ayrıca kadranındaki detaylarında ise İtalya bayrağının üç rengini taşıyor.

RM 01-14’ün Richard Mille’in karakteristik biçimini taşıyan kasası 49.9 mm boyutunda ve özel bir malzeme olan Carbon TPT’den üretilerek 50 metreye kadar su geçirmezlik özelliği kazanmış. Saatin kalbinde ise 45 ila 55 saat arası bir güç rezervine sahip olan otomatik bir ‘flyback chronograph’ mekanizma yer alıyor.

Roberto Mancini’ye maçın en kritik anlarında bile zaman üzerinde kontrol sağlayacak bu model, seçkin Richard Mille butiklerinde de saat ve futbol meraklıları için 189.500 USD’lik fiyat etiketiyle satışa sunuluyor.


Önerilen yazılar