MAKALE

Ruh Halinizi Değiştirmenin Yolları

Ruh Halinizi Değiştirmenin Yolları

Her yeni güne mutlu uyanmak, gün boyu iyi hissetmek ve kapanışı huzurlu yapmak şehir hayatı içinde epey zor, ancak bazı püf noktalarını uygulayarak, ruh halinizi olumluya çevirebilirsiniz.

Hepimizin en büyük amaçlarından biri mutlu olmak. İş, aşk, aile kavramlarından biri sekteye uğradı mı mutsuzluk kollarını hemen açıyor bize. İnsanoğlu da mutsuzluğa hızla adapte olabiliyor.

Bir sabah mutsuz, yorgun ya da hayata karşı isteksiz uyanabilirsiniz. Ve o gün belki çok önemli bir toplantınız ya da görüşmeniz var. Tüm bunlardan da öte iyi hissetmek istiyorsunuz. Peki ne yapmalısınız?

ruhhali_02

Yapılacaklar çok basit gibi dursa da, iç sesinizi dinleyerek isteksiz başladığınız o günü neşeli bir güne çevirebilirsiniz. O yüzden belki de bu maddeleri bir yere not almanızda fayda var:

•    Gülmekten çekinmeyin. Gün içinde size komik gelen bir anın tadını çıkarın. Hatta gülümsemenizin süresini bile uzatabilirsiniz.

•    O gün içinizden hiçbir şey yapmak gelmiyorsa, sizi en iyi dostunuz anlar. Dostunuzla buluşun, gerekirse hiç konuşmayın ama o anı paylaşın. Bu bile size çok iyi gelecektir.

•    Çoğu zaman hayatta sahip olduklarımızı unuturuz, nasıl olsa sahip olmuşuzdur. Hayatınıza şöyle etraflıca bir bakın. Şükredeceğiniz çok fazla şey var, şükretmek içinize huzur verir.

•    Bir iyilik yapın. Yardıma ya da ilgiye muhtaç birine yardım ettiğinizde, içinize yayılacak mutluluğu ancak yaşayarak anlarsınız.

•    Hiç yapmadığınız bir şey yapın. Gitmediğiniz bir semte gidip bir kafede kahve için, tek başınıza sinemaya gidin, uzun zamandır istediğiniz parfümü alın.

ruhhali_03