Bu Saat 90’ları Gösteriyor

Looney Tunes karakterlerinin çizimleriyle ve basketbola dair detaylarla süslenmiş Space Jam Tourbillon, 90’ların çocuklarını gülümsetecek.

Çocukluğunu 1990’larda yaşamış kişiler için Space Jam filminin yeri apayrı… Basketbol efsanesi Michael Jordan ile Looney Tunes karakterlerini aynı ekranda görebilmek gerçekten de çok büyük bir keyifti. Şimdi ise ilk filmin üzerinden 25 yıl gibi bir süre geçtikten sonra, Space Jam: A New Legacy adlı devam filminin vizyona girmesini bekliyoruz.

Yüksek saatçilik tasarımlarıyla öne çıkan İsviçreli marka Kross Studio da hem nostaljik duruşuyla bir önceki filme saygı duruşunda bulunan hem de son derece ustalıklı detaylarıyla günümüze göz kırpan koleksiyonluk bir saate imza attı. 

Tam 281 adet elle üretilmiş parçanın birleşiminden oluşan bu saatin merkezinde bir basketbol topunu andıran, kafes şeklinde bir iskelet tourbillon bulunuyor. 45mm’lik kasaya sahip saatin safir kristalden üretilmiş bir kubbesi bulunuyor. Kadranındaki mavi renkli saat halkasında ise Bugs Bunny’den Twitty’e kadar Looney Tunes’un ‘rüya takımının’ işlemelerini görebiliyoruz. Elle kurulan KS 7000 mekanizması 5 günlük güç rezervi sunarken mekanizmanın hareketi en güzel saatin arkasındaki pencereden izlenebiliyor. 

Saat biri mavi deri, diğeri ise basketbol topunun rengini ve dokusunu imite eden turuncu kauçuk kayışlarla geliyor. Pratik kayış değiştirme sistemi sayesinde iki farklı kayış arasında geçiş yapmak da son derece hızlı. 

Son olarak Space Jam Tourbillon kutusuyla da basketbola atıfta bulunuyor. Basketbol topunun kinetin bir heykeli olarak alüminyum ve meşe ahşabından tasarlanmış kutu küçük bir dokunuşla açılıyor ve içindeki saatin yerleştirildiği haznesi ortaya çıkıyor. Yalnızca 10 adet üretilecek saatin fiyatı ise 100 bin USD.


Önerilen yazılar