Sabah, Öğle, Akşam Arnavutköy

Boğaz’ın en renkli semtlerinden Arnavutköy’de sabahtan gecenin ilerleyen saatlerine dek dopdolu bir gün geçirebilirsiniz.

İki boğaz köprüsünün ortasında, Akıntı Burnu’nun Anadolu Yakası’na doğru uzandığı noktada bulunan Arnavutköy, her zevke uygun mekanlarıyla her geçen gün daha da popülerleşiyor. Küçük bir semt olmasına rağmen sunduğu mekan çeşitliliği sayesinde hem tüm bir günü burada keyifle geçirebilir hem taptaze Boğaz havası alabilirsiniz. Arnavutköy’de sonbahara çok yakışacak bir gezi rotası için önerilerimize kulak verin.

Arnavutköy’e sabah saatlerinde giderseniz sizi lezzetli kahvaltılarıyla ağırlayacak birçok mekan seçeneğiniz olacak. Artık semtin klasiklerinden biri haline gelen A Bit Of Eggo’nun menüsünde yumurtanın her çeşidini bulabilirsiniz. Aynı sokağın biraz aşağısındaki Melina Kantina ise, sadece sabah için değil, günün tamamı için sunduğu hafif ve sağlıklı tariflerinin yanı sıra pretzel burger gibi ilginç çeşitleri ve nefis tatlılarıyla sıcak bir atmosfere sahip sevimli bir kafe.

Bir başka seçeneğiniz ise zarif bir Fransız kafesini andıran Mumsy Bakery. Buranın menüsünde serpme kahvaltı ve yumurta çeşitlerini bulacaksınız, ancak muhteşem tatlılarının tadına bakabilmeniz için karnınızı çok fazla doyurmamanızı öneririz. Özellikle de krem karamel ve crème brûlée’nin bir farklı türü diyebileceğimiz Flan Parisien harika bir seçim olacak.

A Bit Of Eggo

Mumsy Bakery

 

Kahvaltının ardından Arnavutköy’ün sevimli sokaklarında bir tura çıkabilirsiniz. Seramik tasarım mağazası ve workshop’u Wohha, hem kafe hem tasarım mağazası Xunta ve özel yapım deri çantalarla aksesuarları bulabileceğiniz Çuval dolaşabileceğiniz ayrıcalıklı alışveriş noktaları. Özel geceler için tasarımcıların elinden çıkma giysileri kiralayabileceğiniz Davet Çok Elbisem Yok ve lüks couture markası RaisaVanessa da modaseverleri memnun edecek Arnavutköy mağazaları.

Çuval

Wohha

Karnınız acıkmaya başladıysa Arnavutköy’e İtalya’nın leziz pizzalarını getiren Piccola Pizzeria, midye tava, balık ekmek, falafel, tandır ve kaburga gibi farklı çeşitleri sokak yemeği konseptiyle sunan Madre ve şirin bahçesi, mevsimlik sağlıklı çeşitleriyle Kavanoz size önerebileceğimiz mekanlar.

Madre

Kavanoz

Hazır Boğaz’dayken balık yemeden dönmek istemeyenler için ise malzemelerinin çoğunu Yunanistan’dan getiren Rum meyhanesi O Maestros’ta manzara ve Rum ezgileri eşliğinde keyif yapmalarını öneririz. Bir diğer leziz ve keyifli seçenekse Girit esintileri taşıyan ve konuklarını modern meyhane konseptiyle ağırlayan Chef Meyhane.

O Maestros

Chef Meyhane

Bu harika günü bir o kadar harika bir kokteylle ve biraz da müzikle sonlandırmaya ne dersiniz? Arnavutköy’ün ün yapmış gece mekanları Any, Luzia ve Alexandra Cocktail Bar sizi her zaman ağırlamaya hazır. Ancak avizeleri, duvarlarındaki siyah beyaz fotoğrafları ve ahşap barıyla ilginç bir atmosfer sunan Halet-i Ruhiye ile muhteşem manzarası, hareketli müzikleri ve nefis kokteylleriyle Sound on by Curtis de mutlaka denemenizi önerdiğimiz diğer iki eğlence mekanı.

Sound on by Curtis


Önerilen yazılar