Saçlara Bahar Dokunuşu

İlkbaharda trend olacak saç aksesuarları doğanın renkleriyle yarışacak kadar gösterişli ve her tarza uyacak kadar çeşitli.

İlkbahar Yaz 2019 sezonu defilelerinden aldığımız ipuçlarıyla bahar ve yaz aylarında hangi saç aksesuarları ve hangi saç modellerinin trend olacağını inceledik. Bu sezon nerdeyse saç aksesuarı olmadan dışarı adım atamayacağız gibi görünüyor. Üstelik birbirinden farklı tarzlarda olsalar da, hepsinin ortak özelliği dikkat çekici, iddialı ve cesur olmaları. Önümüzdeki sezon için alışveriş yaparken listenizde mutlaka bulunması gereken saç aksesuarlarına göz attık.

Çiçek Açan Saçlar

İlkbahar dendiğinde akla ilk açan çiçekler geliyor. Bu nedenle saç aksesuarı trendlerinde başı çekenlerden birinin çiçekler olması da şaşırtıcı değil. Dolce & Gabbana ya da Rodarte gibi modacıların defilelerinde gerçek çiçeklerle süslü taçlar ve topuzların üzerine yerleştirilen çiçek aranjmanlarını gördük. Siz bu trendi yapay çiçeklerle tasarlanan klipsli tokalar ya da saaç bantlarıyla yakalayabilirsiniz, ancak eğer çok özel bir davet için hazırlanıyorsanız, gerçek çiçekler imajınıza daha taze bir dokunuş katacak.

Gizemli Danteller

Bu aksesuar trendi Marc Jacobs ve Cèline defilelerinde karşımıza çıktı. Bazen topuzların üzerini bir çiçek gibi süsleyen fileler, bazen minik bir şapkaya iliştirilerek yüzün bir kısmını örten danteller bazen de yüzün tamamını kaplayan tüller bu trendin podyumda en sık görülen şekilleri oldu. Bu trendi günlük hayata uyarlayarak gece davetlerinde tarzınızı bir anda değiştirip daha kadınsı ve daha cazibeli bir hale getirebilirsiniz.

Göze Batan Firketeler

Genellikle saça şekil vermek için gizli kapaklı kullanıan firketeler bu sezon asi bir tavra bürünüyor ve ön plana çıkıyor! Bazen en basit formlu tel tokalar kısa saçlar üzerine dağınık bir şekilde tutturuluyor ve punk havalı bir görünüm elde ediliyor. Bazen uzun düz saçlarda kulağın tam üzerine ilişitiriliyor ve hatta kimi zaman küpelerle uyum içinde, süslü modellere sahip oluyorlar. Firkete akımının bir başka türü ise yazılı firketelerle saçınızda adeta kendi sloganınızı yaratabilmeniz. Her tarzda saça yakışabilecek, üstelik uygulaması da çok kolay bir trend.

Çarpıcı Saç Bantları

Saç bantları özellikle Saint Laurent, Prada ve Dior’un defilelerinde göze çarpsa da bu defilelerde gördüğümüz saç bantları birbiriyle tarz olarak tamamen zıttı. Dior’un pastel renklerdeki bantları, sade bir biçimde toplanmış saçlar ve doğal tonlardaki makyajlara çok yakışmıştı. Ancak Prada’nın taç gibi takılan abartılı bir volüme ve parlak taşlara sahip modelleri ile Saint Laurent’in 70’lerin rock yıldızlarını anımsatan bantları minimallikten fersah fersah uzakta durdu.

Bohem Eşarplar

70’ler dendiğinde akla gelen bir başka tarz ise bohem hippi stilinde renkli eşarplar. 2019’a sıkı bir geri dönüş yapan eşarplar, Dolce & Gabbana ve Michael Kors gibi modacıların defilelerinde kendilerine yer buldu. Bandana şeklinde kullanılan eşarp modelleri topuzlar ve iri küpelerle çok iyi bir uyum sağlarken, türban gibi bağlananlar uzun saçlara çok yakışıyor.

Masum Fiyonklar

Fiyonk modasının ayak sesleri Golden Golden Globes Ödül Töreni’nde Nicole Kidman’ın toplu saçların üzerini süslemek için tercih ettiği siyah kadife fiyonk sayesinde duyulmuştu. Kurdeleleri ve fiyonkları bu sezon Miu Miu defilesindeki gibi incecik taçlardaki minik süslemeler olarak da göreceğiz, kurdeleden yapılmış daha büyük romantik fiyonk taçlar olarak da. Hem sevimli hem kadınsı bir tarz için sade ve doğal saç modelleriyle birlikte kullanın.

 


Önerilen yazılar