Saçlarda Barbie Akımı

Son zamanlarda dünyayı kasıp kavuran Barbie çılgınlığı, her alanda trend haline gelirken, bu çılgınlık saçları da bambaşka bir boyuta taşıyor…

Son zamanlarda dünyayı kasıp kavuran Barbie trendi, tarzı ve stili ile tüm dünyada oldukça yoğun talep görüyor. Özel koleksiyonlar, pembe kıyafetler ve Barbie selamlamasının son derece trend olduğu bu günlerde bu durum elbette saçlara da yansıdı. Bu yeni akımla birlikte artık saçlarda daha parlak ve dikkat çekici pembe tonlarını görmek mümkün. Pembe renginin en harika özelliği ise her cilt tonuna uygun, kişiye özel, koyu ve açık renk skalasının olması!

Herkese Yakışacak Bir Barbie Tonu Mutlaka Vardır!

Barbie trendinin kişinin içindeki çocuğu ortaya çıkaran tatlı ve şımarık bir ton olduğunu belirten saç tasarım uzmanları, bu sene pembe ve tonlarının sıklıkla karşımıza çıkacağını belirtiyor. Sıcak, soğuk ve nötr cilt alt tonlarına göre doğru renk tonunu bulmak mümkün. Üstelik bu akımı yakalamak isteyenler saçlarının tümünü boyatmak zorunda kalmadan aralarına pembe yansımalar da attırabilirler. Pembe saçlarda geri dönüşü kolay bir ton. Riski yok. Boya işlemi yapılmadan önce saçınıza profesyonel bakımlar uygulatarak saçınızın yıpranmasını da minimuma indirebilirsiniz. Pembe tonlarını sadece saçınızda değil makyajınızda da kullanarak akımı takip edebilirsiniz.

Barbie Sarısı ve Mükemmel Saç Tarzı

Barbie filminin yarattığı akımı sadece pembe ile sınırlamak da doğru değil. Barbie’nin sofistike bir görünüme sahip olan muhteşem sarı saçları atlanamaz. Barbie’nin kendine özgü atkuyruğu da hemen hemen herkese ve her saç tipine yakışan bir model.

Saçta pembeye çok da sıcak bakmayanlar sarı veya pastel renklere yönelebilir. Sarının çok bağırmayan tamamen pastel tonları ile trendi yakalayabilir. Ama saç rengini güzel gösteren en önemli unsurun saçın canlı ve sağlıklı olması olduğu unutulmamalı. Bu canlılığı korumak için de düzenli bakım şart. Yaz aylarında daha da kuruyan saçlarınız için haftada bir protein kompleksli saç maskesi kullanıp saçınızın dokusunu ipeksi bir hale getirebilir, Barbie gibi pürüzsüz saçlara sahip olabilirsiniz.


Önerilen yazılar