Saraydaki Odanız Hazır!

Hindistan’ın ikonik yapılarından, 300 yaşındaki Jaipur Kent Sarayı ilk misafirlerini ağırlamaya başlıyor.

Jaipur, Hindistan’ın en görülmeye değer yerlerinden biri ve aynı zamanda yapılarının rengi nedeniyle ‘Pembe Şehir’ olarak da bilinen bir kent. Ve artık, eğer yolunuz Jaipur’a düşerse, bu şehrin ve aynı zamanda tüm Hindistan’ın en ünlü saraylarından birinde konaklama şansınız var!

300 yıllık tarihi boyunca sadece kraliyet ailesini ve misafirlerini ağırlayan sarayın bir odası şu an, eşsiz konaklama deneyimleri sunmasıyla ünlü Airbnb platformu üzerinden rezerve edilebiliyor. Jaipur Kent Sarayı, ayrıca sitede rezerve edilebilen ilk kraliyet sarayı olma unvanını da taşıyor.

Jaipur’un kalbinde yer alan saraydaki süit oda, binanın özel bir bölümünde yer alıyor; lüks süitin kendine özel oturma alanı, mutfağı, banyosu ve özel kapalı havuzu var. Odanın ayrıcalıklı konukları burada bir kraliyet ailesi gibi yaşamanın nasıl olacağını gerçekten deneyimleme şansını bulabilecek.

Misafirler, 1727’de inşa edilen sarayda konaklarken krallara layık bir lüksü yaşamanın yanı sıra aynı zamanda Jaipur’un kraliyet ailesinin zengin tarihi, kültürel mirası ve sanatsal geleneklerini de yakından tanıyabilecek. Kişiye özel kahya hizmetinin de bulunduğu bu eşsiz konaklama sadece sarayla sınırlı kalınmayarak özel tasarlanmış alışveriş turları, müzelerde rehber eşliğinde geziler gibi deneyimlerle zenginleştirilmiş. Ayrıca Racastan eyalatine özgü yemeklerin tadına, muhteşem şehir manzarası sunan terasta bakabilir, akşam üstü çayınızı ise sarayın büyüleyici bahçelerinin sakinleri tavuskuşları eşliğinde alabilirsiniz.

Jaipur’un Kraliyet Ailesi evlerini ilk kez dışarıdan misafirlere açarken bunu sadece müthiş bir tatil vaadiyle yapmıyor, aynı zamanda yapılan her rezervasyon Racastan’ın kırsal kesimlerinde yaşayan kadınları ve zanaatkarları destekleyen bir yardım kuruluşuna aktarılıyor.

Bu kral ve kraliçelere yaraşacak masal gibi konaklama deneyiminin bir gecelik fiyatı ise 8 bin USD.


Önerilen yazılar