Şehirlerin Zirve Noktaları

Muhteşem manzaraları imza kokteyllerle birleştiren teras barlarda unutulmaz tatil anıları yaşayabilirsiniz.

Yüksek binaların en üst katlarına konumlanan teras barların özellikle de yaz ayları için kendilerine has romantik bir cazibesi var. Bu özel konumlarını kendilerine has lezzetli kokteyller ve farklı ambiyanslarla bir araya getiren mekanlar konuklarına eşsiz deneyimler yaşatıyor.

Dünyanın en popüler teras barlarını seyahat planlarınıza ilham olması için derledik.

Moon Bar, Bangkok

Hareketli gece yaşamı ile bilinen Bangkok’ta bulunan birçok teras barı dünyanın en iyileri arasında gösteriliyor. Ancak Banyan Tree Bangkok’un en üst katında yer alan Moon Bar ve onun yanı başındaki Vertigo adlı restoran hepsinin arasında bir yıldız gibi ışıldıyor. Şehrin pırıltılı silüetini sanki gökyüzünde süzülür gibi izleyebileceğiniz bu ayrcalıklı mekanların imza kokteylleri de epey leziz. Yükseklik korkusunu tetikleyecek derecede heyecan verici olan selfie platformunda çektiğiniz fotoğraflar ise unutulmaz tatil anılarınızdan olacak.

Baba Nest, Phuket

Tayland sınırlarından çıkmıyor ancak bu kez ülkenin egzotik Phuket adasına gidiyoruz. Lüks Sri Panwa otelinin Baba Nest adlı barı, bir tepenin üzerine konumlandırılmış sonsuzluk havuzunun ortasındaki özel tasarımı sayesinde misafirlerine kokteyllerini sanki okyanus üzerinde yudumluyor hissini veriyor. Kocaman yastıkların üzerine kurulup dünyanın en güzel gün batımlarından birini izlemenin yaşatacağı keyif kolay kolay bulunamayacak türden…

The Press Lounge, New York

New York’un ikonik Manhattan silüetini ve Hudson Nehri’ni doyasıya izleyebileceğiniz en lüks barlardan biri olan The Press Lounge, Kimpton Ink48 Hotel’de bulunuyor. Mekana özel kokteyllerin tadına bakarken bir yandan gökdelenlerin ardından batan güneşi izleyebilir, telefonunuzdaki fotoğraf galerinize birçok eşsiz kare ekleyebilirsiniz.

AER, Bombay

Hindistan’ın en kalabalık şehri Bombay’da, Four Seasons otelde bulunan AER göz yormayan modern dekorasyonu ve muhteşem körfez manzasarasıyla her ziyaretçisinde unutulmaz anılar bırakıyor. Aynı zamanda şehrin en yüksek teras barı olan AER’de miksolojistlerin Hint mutfağından baharatlı esintilerle tasarladığı çok özel kokteyller de sizi bekliyor.

High Note Sky Bar, Budapeşte

Budapeşte’de Aria Hotel’in terasında yer alan bu mekan konuklarını her mevsim ağırlamak için hazırlıklı. Şehrin tarihi dokusu ile modern dokunuşları kusursuzca bir araya getiren High Note aynı zamanda şehrin en simgesel yapılarından olan St. Stephen kilisesine komşu olan konumuyla bu muhteşem binayı daha yakından seyretmenize de olanak tanıyor.

CÈ LA VI, Singapur

Singapur’un birbirinden ilginç mimarilere sahip yapıları arasında en farklısı, deniz seviyesinden 200 metre yukarıda konumlandırılmış, üç bina üzerinde uzanan dev teras platformuyla Marina Bay Sands. Bu benzersiz teras muhteşem manzaralar eşliğinde yüzme deneyimi sunan sonsuzluk havuzuyla bilinse de aynı zamanda CÈ LA VI gibi dünyanın en iyi teras barları arasında gösterilen bir mekana da ev sahipliği yapıyor. Barın manzarasının ne kadar büyüleyici olduğundan bahsetmemize bile gerek yok. Hem restoran hem de bar bölümü bulunan CÈ LA VI’de, akşam saatlerinde romantik bir atmosfer, gecenin ilerleyen saatlerinde ise DJ’lerle hareketlenen partiler sizi bekliyor.


Önerilen yazılar