MAKALE

Şehirde Olmanın Keyfini Yaşayın!

Şehirde Olmanın Keyfini Yaşayın!

İstanbul’un renkli kültürel zenginliği tatilden şehre dönenleri birbirinden keyifli aktivitelerle karşılıyor.

Tatilden dönmek kulağa çok cazip gelmeyebilir, ancak geri dönüşte bekleyen güzel deneyimler bu hissi tam tersine çevirebilir! Biz de şehirde geçen günlerinize keyif katması için İstanbul’un zengin kültür-sanat ve lezzet sahnesinden beş harika mekanı listeledik.

Müze Gazhane

1892 yılında Anadolu Yakası’nın havagazı ihtiyacını karşılamak için hizmete giren ve bir süre sonra atıl şekilde bırakılan Hasanpaşa Gazhanesi, “Müze Gazhane” olarak şehrin renkli duraklarından biri haline getirildi. 32 bin metrekarelik tesiste, iklim ve karikatür müzeleri, çocuk bilim merkezi, sergi alanları, tiyatrolar, kütüphaneler, oyun ve etkinlik alanı, iklim krizi temalı kalıcı sergi, atölye binası, restoran ve kafe gibi mekanlar bulunuyor. Kısacası Müze Gazhane uzun uzun vakit geçirebileceğiniz, yaz günlerini keyifli bir biçimde değerlendirebileceğiniz, mutlaka ziyaret edilmesi gereken bir mekan.

Nobu

Ünü New York’tan dünyaya yayılan, Robert De Niro ve Şef Nobu Matsuhisa’nın ortağı olduğu Nobu Restaurant artık İstanbul’da! Panoramik İstanbul Boğazı manzarasına sahip Nobu İstanbul, The Ritz-Carlton’da 80 kişilik terası ve toplam 200 kişilik kapasitesiyle hizmet veriyor. Japon mutfağının dünyaca ünlü temsilcisi Nobu İstanbul’un menüsü, Nobu restoranlarının titizliğiyle Kurumsal Şefi Hervé Courtot tarafından hazırlandı. Nobu klasiklerinin yanı sıra lokal detaylarla harmanlanmış yeni tatlar da Nobu İstanbul menüsüne dahil edildi. Yellowtail Jalapeno, New Style Sashimi, Black Cod Miso, Rock Shrimp Tempura gibi imza lezzetleri deneyimleme şansını kaçırmayın!

KüçükÇiftlik Film Kulübü

Yaz demek açık hava sineması demek… Özellikle de pandemi koşulları nedeniyle birçok kişi tercihini kapalı salonlardansa açık havadan yana kullanmaya başladı. Hatta bu yıl İstanbul Film Festivali’nin bazı gösterimleri bile açık havada yapıldı! Şehrin farklı yerlerinde, farklı film seçkileriyle sinema keyfi yaşatan mekanlar bulunuyor. KüçükÇiftlik Park ise merkezi konumuyla öne çıkanlardan. KüçükÇiftlik Film Kulübü Sunar: Bahçe Sineması adlı etkinlik dizisi Ekim’e kadar devam edecek. Her Salı gerçekleştirilecek olan etkinliklerde film gösteriminin yanı sıra film konseptine uygun DJ performansından mini konserlere, oyuncu ve yönetmen söyleşilerine kadar farklı içerikler de yer alacak. Yıldızların altında, yemyeşil bir bahçede film izleme deneyimini mutlaka yaşamalısınız!

Kalamış Yaz Festivali

Kadıköy Belediyesi’nin düzenlediği Kalamış Yaz Festivali, Kalamış Atatürk parkında gerçekleşiyor. Festival kapsamında 33 konser, 17 film ve spor etkinlikleri yer alacak ve etkinlikler 30 Ağustos’a kadar devam edecek. Charlie Chaplin’in 1931 yapımı Şehir Işıkları (City Lights) filminin canlı orkestra eşliğindeki gösterimiyle başlayan festival hem Kadıköylülerin hem de tüm İstanbulluların yaz akşamlarını renklendiriyor.

Zorlu PSM Vestel Amfi Etkinlikleri

Zorlu PSM, sevilen açık hava mekanı Vestel Amfi’de, konserlerden stand-up gösterilerine pek çok etkinlik gerçekleştiriyor. Her hafta değişen zengin programıyla her zevke hitap eden amfide after work partilerine katılabilir, olimpiyatların heyecanını yaşayabilirsiniz.


Önerilen yazılar