Şehrin Farklı Tatları

İstanbul’un lezzet duraklarını birlikte keşfetmeye devam ediyoruz. Biri Anadolu, biri Avrupa yakasından iki keyifli mekan bu haftaki Cafe Gurme yazımızda.

Brasserie Noir, Asya yakasında, Bağdat Caddesi’ne çok yakın gizli bir avludan oluşan bir restoran. Mimarisi siyah ağırlıklı tam bir kış mekanı, iç avlusu ise püfür püfür esen beyaz masa örtülü rahat koltuklarla dekore edilmiş.

Menüsündeki brasserie seçeneklerinin yanı sıra sushi çeşitleri de müşterilerin favorisi diyebilirim. Bu yaz akşamlarında serin bir yer arıyorsanız, soğuk başlangıçları, inececik kıtır dilim pizzaları, birbirinden faklı salataları ile keyifli akşamlar için iyi bir seçenek. Ayrıca özel kutlama organizasyonları için ayrı bir odası da bulunmakta.

Nişantaşı’nın sağlıklı cafesi Nova Bite, Teşvikiye’de kısa bir süre önce açıldı. Belki çoğunuzun online olarak tanıdığı marka artık kendine keyifli bir kafe açmaya karar vermiş. Menüsünde salata ve wrapler var, ama özellikle salatanın cenneti diyebilirim.

Her damak tadına uygun hazır çeşitler ya da sizin tercihinize özel yaratılan salatalar var. İki boy ısmarlayabiliyorsunuz. Mekan ufak ama enerjisi çok iyi. Kendi websitelerinden online ısmarladığınızda her seferinde puan kazanıyorsunuz.

Bu sıcak günlerde en iyi yemek salata ve mutlaka deneyin diyorum…

Yazar: İlker Topdemir

Instagram: ilkertopdemir

Email: ilkertopdemir@gmail.com


Önerilen yazılar