Şehrin Kaburgacısı: Markus

Ağır ateşte, uzun uzun pişen kaburgalarının lezzeti kulaktan kulağa yayılan Markus’un iddialı menüsüne yakından baktık.

Maslak Atatürk Oto Sanayi’nin içinde şehrin en güzel kaburgalarını yiyebileceğinizi biliyor muydunuz? Bu yılın başında açılan Markus Prime Ribs Society gastronomi meraklısı iki arkadaşın mekanı. Kapısından girdiğiniz anda farkını hissettiren bir restoran. Tavanından sarkan avizeler ve havalandırma borulaları atmosferine endüstriyel bir hava katarken koyu renk ahşaptan masa ve sandalyeleri ile yeşil tonları ağırbaşlı ve klasik bir tezat yaratıyor. Duvarındaki, Rembrant’a selam duran dev resim ise mekanın dekorasyonunun merkezinde yer alıyor.

Ekibinin açık mutfakta çalışmasını izleyebildiğiniz Markus’un menüsünde sizi neler bekliyor? Elbette menünün baş tacı kaburga. Dana ve kuzu kaburga olarak iki alternatif sunan Markus, kaburgalarını burgerlerinde de kullanıyor. Yan ürünleri de çok lezzetli, mevsimlik chutney, özel patates kızartması poutine, humus ve tütsülenmiş fava öne çıkıyor. Ayrıca restoranın çorbaları da çok leziz. Az ama öz lezzetlerin yer aldığı bu menüsü elbette birbirinden leziz soslarla taçlanıyor.

Markus’u yaratırken hem tat duyusuna hem de göz ve ruha da hitap etmeyi hedefleyen Emirhan Paralı ve Sinan Büdeyri bu hedeflerine kesinlikle ulaşmış. Güzel bir atmosfer, leziz yiyecekler, güleryüzlü hizmet ve çalan lounge, folk ve caz müzikleriyle hem öğle hem de akşam yemekleriniz renklenecek.

Üstelik yolunuz öğle saatlerinde Maslak’a düşerse, Markus Prime Ribs Society’nin ZUBİZU üyelerine sunduğu 12:00-16:00 saatleri arasındaki %10 indirim ayrıcalığından da faydalanabilirsiniz!


Önerilen yazılar