Şehrin Kaçmaz Keyifleri

Fransa’dan gelen taptaze lezzetler, sizi şımartacak bir masaj terapisi ve kaçırılmaması gereken kültür sanat etkinlikleri yazımızda!

Beşiktaş’ta Süleyman Seba Caddesi’nden yukarı çıkarken sol tarafta Pick Up diye mini minnacık bir kafe açıldı. Sahibi Fransız ve toplam dört masası var. Sabahları buralardaysanız Fransa’dan gelen kruvasan ve taze muzlu kek yemek için mutlaka uğrayın.

Kendisi her sabah Fransa’dan buzlukta gelen kruvasanları taptaze pişiriyor. Yanında güzel bir kahve ile tam bir mutluluk… İnsan, İstanbul’da kruvasan diye yediği birbirinden kötü margarin parçalarından sonra kendini cennete düşmüş gibi hissediyor. Pick Up diyorum başka bir şey demiyorum.

İstanbul Hollanda Başkonsolosluğu ‘Dutch Delight’ adı altında her ay Türk ve Hollandalı sanatçıları buluşturuyor ve çeşitli projelere sponsor oluyor. Bu ay kesin görmeniz gerekenler ise 24 -26 Ekim arası Şişhane’de Türk ve Hollandalı tasarımcıların imzasını taşıyan köşeler projesi, 27 Ekim’de Zorlu’da gerçekleşecek Halloween partisi ve 28-29 Ekim’deki Hollanda Dans Tiyatrosu. Kaçırmamanız gereken diğer programlardan haberdar olmak için ise newsletter’a üye olabilirsiniz.

Uygun fiyata kaliteli bir masaja ne dersiniz? Beni tanıyanlar bilir, iyi bir masaj terapisi için her yere gidebilirim. Nişantaşı Hüsrevgerede’ye de yeni bir mekan açıldı. Aslında bu İstanbul‘daki dördüncü mekanlarıymış. Terapistler Tayland’lı ve çok başarılılar. Let’s Relax isimli bu mekanda 30 dakikalık ayak masajı 60 TL’ye, tüm vücut masajı ise 120 TL’ye yapılıyor. Kendinize gelmek ve biraz şımartılmak istiyorsanız mutlaka deneyin. Haftanın her günü akşam saat 9’a kadar açıklar.

Yazar: İlker Topdemir

Instagram: ilkertopdemir

Email: ilkertopdemir@gmail.com


Önerilen yazılar