MAKALE

Selülitle Savaşta Yeni Silah: Cellulaze

Selülitle Savaşta Yeni Silah: Cellulaze

Alpaslan Topçu, bu ayki yazısında tek seansta kusursuz bacaklara kavuşturan  en son ve en etkili yöntem Cellulaze’i anlatıyor.

Selülit birçok kadının en büyük problemi, bu yüzden de bacak estetiğinde her geçen gün yeni uygulama yöntemleri geliştiriliyor. Bacaklardaki görüntü bozukluklarını gidermek için hem cerrahi yöntemler ve cerrahi dışı olmayan yöntemler kullanılsa da, her yöntemin artı ve eksileri bulunuyor. Fakat kısa süre önce geliştirilen Cellulaze için, hem hızlı hem kalıcı etkisi sayesinde, mevcut selülit giderici uygulamarın en gelişmişi demek mümkün. Farklı bacak estetiği yöntemleri ile Cellulaze’i karşılaştırdık…

Bacak Dolgusu Yöntemi Nedir?

Bacak estetiği uygulamalarını cerrahi yöntemler ve cerrahi dışı yöntemler şeklinde ikiye ayırabiliriz demiştik. Cerrahi dışı uygulamalarda en sık başvurduğumuz yöntem geçici dolgu uygulamaları. Özellikle küçük boyutlardaki bacak kontürü bozukluklarında dolgu uygulamaları tercih ediliyor. Bacak güzelleştirmede cerrahi dışı yardımcı yöntemler ve cihazlar da kullanılabiliyor. Fakat bu cihazların kalıcı bir çözüm olmadığını ve ancak düzenli uygulandıkça daha iyi sonuç alınabildiğini hastayla paylaşmak gerekiyor.

Artısıyla Eksisiyle Liposuction

Genç hastaların bacaklarındaki estetik olmayan görüntü bozuklukları için genelde  lazer liposuction yeterli. Ancak yaşlı veya uzun süre aşırı kilolu olup çok miktarda kilo vermiş hastalardaki ileri düzey bozukluklar için ya sadece cerrahi yöntem ya da cerrahi ve lazer liposuction birlikte uygulanabiliyor. Lazer Liposuction uygulanması, yapılacak cerrahi müdahalenin boyutunu azaltıyor. Cerrahi müdahale ise sarkmaya neden olan fazla dokuların çıkarılması ve dokuların yukarıya asılması ya da gerilmesi esasına dayanıyor. Yalnız burada unutulmaması gereken, hastaların gerçekçi beklentilerinin olması gerektiği. Diğer bir deyişle hastanın, cerrahinin risklerini ve olumsuzluklarını, izlerin yerleşimini, yaranın iyileşme sürecinin herkeste aynı olmadığını ve izlerin belirgin olabileceğini göz önünde bulundurması gerekiyor.

Bacak Estetiğinde Devrim: Cellulaze

Son dönemde bacak estetiğindeki en büyük gelişme ise, her 100 kadından 85’inde değişik şiddetlerde görülen selülitin, tek seansta ve kalıcı olarak %70-80 oranında düzelten sellülit lazeri CELLULAZE. Selülitin cerrahi tedavisinde, subsizyon denilen serbestleştirme yöntemi de denendi fakat bu yöntem de tek başına yeterli olmadı. Çünkü tek sorun fibröz bantların cildi çekmesi sonucu oluşan çöküntüler değil; bununla birlikte yağ fıtıklaşması ve ciltteki incelmeyi tedavi edecek bir yöntem uygulanması gerekiyor.

Cellulaze, özel dalga boyu ile tek seansta hem selülitli alandaki fibröz bantları serbestleştiren hem fıtıklaşmış yağ dokularını eriten hem de cildi sıkılaştırarak etki ederek, portakal kabuğu ve ciltteki gamzeleri yok edebilen, minimal invaziv bir yöntem.

Cellulaze Nasıl Uygulanıyor?

Cellulaze lazerinin kullanımında hastanın uyutulmasına gerek yok. Sadece selülitli alan uyuşturularak, çok küçük bir kesi ile cildin altına giriliyor ve özel bir dalga boyuna sahip lazer ile selülite neden olan tüm etkenler tedavi ediliyor. Cellulaze’i farklı kılan bir diğer özelliği de özel dizaynı sayesinde lazer ışınının istenen alanlara verebilmesi.

Kısacası, selülit tedavisindeki en etkili yöntem olan Cellulaze’in en büyük avantajının selüliti tek seansta ve kalıcı bir şekilde tedavi etmesi olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Yazı: Dr. Alpaslan Topçu


Önerilen yazılar