MAKALE

“Serviced Residence’’ Konsepti ile Ev Konforunda K...

“Serviced Residence’’ Konsepti ile Ev Konforunda Konaklama

Son dönemde gayrimenkul sektöründe yeni bir konsept oluştu: “Serviced Residence”. Lüks bir otelin sunduğu hizmetler ile bir evin sunduğu konfor ve yuva hissini bir araya getiren serviced residence konsepti, konaklama anlayışına farklı bir bakış açısı kazandırdı. Kısa ve uzun süreli konaklama için otel yerine tercih edilebileceğiniz konforlu bir seçenek olan bu konsepti daha yakından tanımaya ne dersiniz?

En basit tanımlamayla ev konforunda konaklama imkânı sunan serviced residence, son yıllarda değişen beklentileri karşılamaya yarıyor. Uzun vadeli ya da kısa vadeli konaklama ihtiyacınız için özel tasarlanmış dekorasyonlu ve ev konforuna sahip yeni nesil konutlarda ek olarak otel hizmetleri de size sunuluyor. Temelde konut ve otel birleşimi olan serviced residence, mutfaklı ve mobilyalı daireleri kısa, orta ya da uzun vadeli konaklama ihtiyacınız için kiralama hizmetinin modern hali. Kısacası bu konsept, konforlu konaklama talepleriniz için de altın değerinde bir seçeneğe dönüşüyor. Peki, serviced residence ile otel arasındaki farklar neler?

Konfor ve Hizmet Bir Arada

Bir odalı olabileceği gibi daha çok odalı seçenekleri de bulunan serviced residence konsepti ile profesyoneller tarafından ihtiyaca uygun büyüklükte daireler kiralanabiliyor. Üstelik otel odalarından daha büyük olan bu dairelerde oturma odası, çalışma alanı ve mutfak gibi bir konutta olması gereken diğer önemli bağımsız alanlar da bulunuyor. Böylece kısa süreli konaklamalarınızda bile hem konfordan ve rahatlıktan vazgeçmiyor hem de toplantılar ve diğer görüşmeler için başka alanları kullanmaya ihtiyacınız kalmıyor.

Bu özellikler ilk bakışta çok büyük görünmeyebilir ama eğer siz de sık sık şehirler arasında iş seyahatlerine çıkıyorsanız otelde konaklamanın bir süre sonra konfor sunmadığını ve seyahat boyunca yeterince dinlenmenin pek de mümkün olmadığını bilirsiniz. İşte, serviced residence bu imkânları size sağlıyor. Yani ev konforunda ama otelde olduğu gibi tüm hizmetlerin sunulduğu bir yaşam ve çalışma alanını size sunuyor. Zaten bu konseptin mottosu da “yaşa, çalış, eğlen” şeklinde karşımıza çıkıyor.

Dünya genelinde gayrimenkul sektörünün son dönemde yükselen değeri olan serviced residence konsepti; özellikle diğer ülkelerden tatile gelen kalabalık aileler, uluslararası şirketlerin İstanbul gibi büyük şehirlerdeki ofislerinde çalışan yabancılar yani expatlar ve uluslararası konferanslar nedeniyle sık sık seyahat eden meslek grupları tarafından tercih ediliyor. Ancak en büyük kitlesi hiç şüphesiz yerli iş insanları. Bu nedenle son dönemde dünyanın tüm megapollerinde olduğu gibi İstanbul’da da serviced residence konseptine uygun yapılar inşa ediliyor. Çünkü bu, talebin hızla büyümekte olduğu bir alan. Proje geliştiren gayrimenkul firmaları da yatırımcılarına bu sayede yüksek kazanç sağlıyor.

Ege Yapı’dan Yepyeni Bir Yatırım Modeli

Gayrimenkul sektöründeki bu yükselen değere, Ege Yapı da yepyeni bir boyut kazandırarak İstanbul’un kalbinde yer alan The Superior Suites Kordon İstanbul projesi ile size kaçırılmayacak bir yatırım fırsatı sunuyor. İki yıl üst üste “Bölgesinin Getiri Potansiyeli En Yüksek Konut Projesi” seçilen Kordon İstanbul’un son etabı The Superior Suites ile uzun ya da kısa süreli konakla yapmanız mümkün. Özel mobilya tasarımlı süitlerde konaklama imkânı sağlayan proje, Levent ve Maslak’ın yanı başında, yani şehrin tam merkezinde sizi bekliyor.

Satın alacağınız ünite ile gelir ortağı olma fırsatı sunan projenin en büyük avantajlarından biri de sizi 20 yıl boyunca hiçbir zaman kiracı arama zahmetinde bırakmaması. Ayrıca kira garantisi sayesinde geleneksel gayrimenkul yatırım araçlarına kıyasla çok daha kısa sürede yatırımın geri dönmesini sağlayan The Superior Suites’te; aidat, belediye vergileri, bakım-onarım masrafları gibi giderler ile elektrik, su, doğal gaz, internet gibi faturalar karşınıza çıkmıyor. Özel mobilya tasarımlı süitler sayesinde de dekorasyon derdi yaşanmıyor. Bunların yerine size düzenli gelir elde etmenin, yatırımı kısa sürede kâra dönüştürmenin keyfini yaşamak kalıyor.

Kısa ve uzun süreli konaklama imkânı sunan bu özel dekorasyonlu süitlerde; restoran, temizlik, güvenlik, bakım, oda servisi, alışveriş, spor salonu gibi temel hizmetlere ek olarak açık ve kapalı dinlenme alanları, toplantı ve etkinlik alanları, ortak çalışma alanları, akıllı ofisler ve özel depo alanları da bulunuyor. Kısacası The Superior Suites, eşsiz bir konfor ve hizmeti sunuyor.

Ege Yapı çağın ruhuna uygun, yenilikçi ve kazançlı projelerle hem gayrimenkul sektörüne yeni bir soluk kazandırmayı hem de yeni yatırım modelleri üretmeyi sürdürüyor.


Önerilen yazılar