MAKALE

Sonbaharda Tatile Çıkmanız İçin 5 Harika Sebep...

Sonbaharda Tatile Çıkmanız İçin 5 Harika Sebep

Sonbaharda tatil keyfi bir başka! İşte sizi bu mevsimde tatile çıkmaya ikna edecek sebepler…

Yaz mevsimi yavaş yavaş bize veda ederken kimileri için hüznün kimileri için ise huzurun temsilcisi sonbahar mevsimi başlıyor. Doğanın bir başka güzelliğe büründüğü bu dönem, tatil beldelerinde büyük şehirleri aratmayan yaz keşmekeşinden uzakta, yeni yerler keşfetmek ve huzurla tatil yapmak için eşsiz bir fırsat! Geçtiğimiz hafta Eylül ayında deniz keyfini bir kez daha yaşayabileceğiniz yerleri sıralamıştık, bu hafta ise tatilinizi sonbaharda yapmanız için beş harika nedeni sıralayacağız.

İster yılın her mevsimi ziyaretçilerini bekleyen termal oteller, ister birbirinden eğlenceli aktivite tatilleri, ister deniz kıyısında keyifli bir kaçamak, ister heyecan dolu kültür ve doğa turları… Tercihiniz ne olursa olsun Tatilsepeti, sizi sonbaharda tatile çıkmaya ikna edecek sebepleri şöyle listeledi.

Hava Sıcaklıkları İdealdir

Yaz ortasında sıcaktan bunalmak yerine tatil için hafif esintili sonbahar günlerini tercih edebilirsiniz. Ne de olsa tatil için sıcak yaz dönemlerini seçenler bu kavurucu sıcaklar nedeniyle yapmak istedikleri aktiviteleri gerçekleştiremeden evlerine dönmek zorunda kalabilir. Oysa Eylül ayında deniz suyunun sıcaklığı artarken hava sıcaklığı düşer; böylece hem denizin tadını çıkarabilir, hem uzun doğa yürüyüşleri yapabilir hem de görmek istediğiniz antik kentleri sıcaktan bunalmadan dolaşabilir ya da öğle vakti bile dışarıya çıkmanın keyfini yaşayarak tatilinizi dolu dolu geçirebilirsiniz.

Güneşin Zararlı Etkileri Azalır

Yüzmekten ve denizde vakit geçirmekten hoşlanıyor fakat cildiniz güneşe karşı hassas olduğu için bunları dilediğinizce yapamıyor musunuz? Tatilinizi sürekli gölge arayarak geçirmek istemiyorsanız sonbaharda tatile çıkabilirsiniz. Yaz sıcaklarının geride kaldığı sonbahar dönemi ılıman havasıyla, cildinize zarar vermeden denizin tadını doyasıya çıkarmanızı sağlar.

Kalabalıklar Eve Dönmüştür

Kalabalık sahillerde şezlong bulmaya çalışmak, duş sırası beklemek, denemek istediğiniz restoranda masa olmaması… Yoğun geçen yaz sezonundaki bu sorunların birçoğu sonbaharda ortadan kalkar. İşletmeler azalan kalabalık sebebiyle daha iyi hizmet sunar. Ayrıca okulların açılması ile beraber sonbahar dönemi, ister yalnız ister sevdiklerinizle beraber sakince kafa dinleyip keyifli bir tatil yapmak için en ideal dönemlerden biridir.

Bütçe Dostudur

Yoğun sezonun geride kalmasıyla birlikte, pek çok işletme fiyatlarında indirimler yapar. Sadece konaklarken değil, uçak, otobüs biletlerinde ve alışverişte de daha uygun fiyatlı teklifler ile karşı karşıya kalmanız mümkündür. Kısacası bütçeniz kısıtlı dahi olsa, Eylül ayında uygun fiyatlara keyifli bir tatil yapabilirsiniz.

İzin Almak Çok Daha Kolaydır

Yaz sezonunda ofiste yaşanan izin alma mücadeleleri sonbaharda, yaz mevsimine oranla talebin daha az olması nedeniyle ortadan kalkar. Böylece izin almanız da çok daha kolay hale gelir.


Önerilen yazılar