Sonbaharın Stil Zirvesi

Sonbahar gardrobunuzda mutlaka bulunması gereken, renk, kumaş ve modelleri merak ediyor musunuz? Sezonun trend kapısını açan anahtarları inceledik.

Güneş henüz sıcaklığını tam olarak yitirmese de sonbahara giriş yapmaya çok yaklaştığımız bir döneme girdik. Sonbaharda erkek modasında neler trend olacak? Hangi renkler yükselişe geçti? Gardrobunuzda hangi parçalara yer açmalısınız? Ünlü moda markalarının 2017 Sonbahar Kış koleksiyonlarından en şık kreasyonlara göz attık.

Fitilli Kadife

Bu sezona damgasını vuracak fitilli kadife, sadece pantolon veya ceket olarak ayrı ayrı parçalarda değil takım elbiselerde de kullanılmış. Lacivert, haki, deve tüyü ya da gri kadife parçalar, hem rahatlığı hem de sıcaklığı ön plana çıkarıyor. Kadife genellikle casual tarzla özdeşleşse de bu sezon takım elbiseler onu bu imajından kurtulacak gibi görünüyor.

Deve Tüyü

Sonbahara çok yakışan bir renk olan deve tüyünün hemen her tonunun bu sezon moda olduğunu görmek şaşırtıcı olmadı. Genellikle paltolarda öne çıksa da, deve tüyüne bu sezon daha farklı parçalarda da rastlayabiliyoruz. Hatta baştan aşağı bu rengin tonlarıyla oluşturulmuş kombinasyonların da epey şık göründüğünü söyleyebiliriz. Kısacası, bu sonbaharın trend vagonunu yakalamak istiyorsanız gardrobunuzda mutlaka deve tüyü renginde bir parçaya yer açmalısınız.

Yosun Yeşili

Bu sonbahar, ağaçların yaprakları sarardığında gözümüzü yosun yeşili giysiler okşayacak. Zaman zaman hakiye çalan, zaman zaman ise daha zengin ve derin bir tona bürünen bu yeşil, kazaklardan ceket ve montlara kadar birçok parçada karşımıza çıkıyor. Yosun yeşilinin en büyük avantajlarından biri ise birçok renkle mükemmel bir uyum sağlaması.

Balıkçı Yaka

Kış mevsiminin soğuk rüzgarlarından koruduğu kadar, giyiminize karizmatik bir şıklık da katacak balıkçı yakalar bu sezon çok popüler. Üstelik modacılar bu sezon balıkçı yakaları farklı kalınlık ve materyallerle tasarladıkları için birçok farklı tarzda kullanılabiliyor. Biz Versace’nin takım elbisesini balıkçı yaka bir sweat ile tamamlamasına bayıldık. Tabii balıkçı yakalı, yumuşak bir yün kazak ve üzerine giyeceğiniz spor bir mont da hafta sonları için ideal bir ikili olacak.

Ekose Paltolar

Podyumlarda esen İskoç havası havaların soğumasıyla sokaklara taşınacak. Hemen her marka bu sezon ekoseyi bolca kullanmış. Ekose desenlerde, bu sezonun trend renkleri olan deve tüyü ve yosun yeşilinin yanı sıra, gri tonlardan oluşan desenler de öne çıkıyor. Hem bol hem de dar kesimli olarak göze çarpan ekose paltolar takım elbiselerin de kazakların da üzerinde aynı sıcak etkiyi yaratıyor.


Önerilen yazılar