Spa’da Lüksün Zirveleri

Ayrıcalıklı hizmet kaliteleriyle spa deneyimini bir üst seviyeye taşıyan, dünyanın en mükemmel spa merkezleri…

Arka planda çalan huzurlu bir müzik, suyun iyileştirici sesi, mis gibi kokan aromatik yağlar, masaj uzmanlarının deneyimli elleri. Spa merkezleri tüm duyularımıza hitap eden, ruhumuzu dinlendirirken vücudumuza enerji veren büyülü yerler. Ancak bazı spa merkezleri var ki bu deneyimi kat kat iyileştirerek misafirlerine hayatları boyunca unutamayacakları kadar lüks ve ayrıcalıklı hizmet veriyor.

Gözlerinizi kapatıp bu lüks spa’lardan birinde olduğunuzu hayal etmeye ne dersiniz? İşte dünyanın en iyi 5 spa merkezi…

Aman Spa, Tokyo

Tokyo’nun finans merkezindeki Otemachi Tower adlı binanın 32. katında bulunan Aman Spa, iki kata yayılan bir sağlık cenneti. Burayı diğer spa’lardan ayıran en önemli özelliği ise sadeliği. Siyah bazalt taşlar, Japonya’ya özgü bir kağıt çeşidi olan washi ile bütünleştirilerek ayrıcalıklı bir atmosfer yaratılmış. Aman spa modern bir ambiyansa sahip olsa da burada çeşitli teknikler bir araya getirilerek uygulanan geleneksel Shirabe masajı gibi terapileri deneyimleyebilirsiniz. Bu holistik masaj iç organlarınızı dinlendirmek ve onlara denge kazandırmak için özel olarak geliştirilmiş. Aman Spa’da ayrıca size özel ayrılmış ve Japon kaplıcası “onsen” stilinde döşenmiş banyonuzda geleneksel Japon banyo ritüelini uygulayabilirsiniz. İki kata yayılmış spa’nın en dikkat çekici bölümü ise 30 metre yüksekliğindeki tavanıyla ferah dinlenme alanı. Burada dilerseniz yataklara uzanıp dilerseniz havuzuna girip Tokyo’yu kuş bakışı izleme şansına sahipsiniz.

Talise Spa, Dubai

Lüksün başkenti Dubai’nin en dikkat çekici binası Burj Al Arab’da yer alan Talise Spa, sonsuzluk havuzu, saunaları, kullandıkları ürünlerin üst düzey kalitesi ve masaj menüsüyle sizi Binbir Gece Masalları’na götürecek. Kadın ve erkeklerin ayrı ayrı alındığı spa merkezinin erkeklere ayrılmış tarafında Dubai’yi 150 metre yüksekte izleyebileceğiniz manzarayla keyfinize keyif katabilirsiniz.

Yaan Wellness Spa, Tulum

Mayalardan kalma, hem ruhu hem de bedeni arındıran Temazcal ritüelini en iyi biçimde deneyimleyeceğiniz yerlerden biri Yaan Wellness Spa. Bu terapide bir buhar kulübesine girerek tüm toksinlerinizden arınıyorsunuz. Terapi geleneksel aromatik otlarla uygulanan bir masajla tamamlanıyor. Yaan Spa’da kadim geleneklerden yola çıkılarak uygulanan daha başka terapileri de deneyebilirsiniz. Ayrıca havuzlar, saunalar, buhar banyoları, yoga ve meditasyon aktiviteleri gibi birçok hizmet, size eksiksiz bir sağlık terapisi uygulamak üzere Yaan Spa’da hazır bulunuyor.

Guerlain Spa, New York

New York’un ikonik oteli The Plaza’da yer alan Guerlain Spa, Paris şıklığının şehirdeki temsilcisi. Tarihi otelin 20. yüzyılın görkemini yansıtan zarif atmosferi spa merkezinde de devam ediyor. Burada lüks kozmetik markası Guerlain’in ürünlerinin kullanıldığı çok ayrıcalıklı cilt bakımları uygulanıyor. Her ne kadar burası cilt bakımına yönelik terapileriyle öne çıksa da tüm vücudunuzu dinlendirip canlandıracak masaj uygulamaları da bulunuyor.

Peninsula Spa, Paris

Paris’in ünlü Arc de Triomphe anıtının biraz uzağında yer alan Peninsula Spa, Batı ile Doğu’nun terapi uygulamalarını harika bir biçimde bir araya getiriyor. Ayurveda pratikleriyle uygulanan Vedic Aromaterapi masajının yanı sıra birçok farklı masaj ve yüz bakımı terapisiyle Peninsula Spa’dan çıktıktan sonra aynadaki görüntünüze inanamayabilirsiniz. Detayların öneminin de vurgulandığı bu spa merkezinde özel çaylardan zencefilli bisküvilere kadar damağınıza hitap eden ikramlar da yer alıyor. 1800 metrekarelik spa aynı zamanda Paris’in en büyük spa merkezi. Burada sizi ayrıca jakuziler, saunalar, hamamlar ve yağmur duşları bekliyor.


Önerilen yazılar