MAKALE

Stilinize Son Dokunuşu Yapın: Palto Trendleri

Stilinize Son Dokunuşu Yapın: Palto Trendleri

Klasik modellere getirilen modern yaklaşımlarla tasarlanan bu paltolar, kış stilinize son dokunuşu yapacak kilit parçalar.

Erkek modasına dair ipuçları veren moda haftalarının ardından önümüzdeki kış sezonunun ana hatları belirlendi. Paris, Milan ve Londra’da düzenlenen defilelerde zamansız ve klasik tarzlar ile avangart ve cesur tasarımlar birbiriyle yarıştı. Konu kış modası olunca elbette birçok farklı palto ve ceket tarzına rastladık ama bunlardan dört tanesi daha sık karşımıza çıkarak önümüzdeki sonbahar kış sezonuna hakimiyet kuracaklarının sinyallerini verdi.

Stilinize son dokunuşu yapacak 2019 kış sezonunun en trendy palto stillerine şimdiden göz atın ve önümüzdeki kış alışverinize hazırlık yapın.

Karizmatik Deriler

Özellikle mevsim geçişlerinin favori parçası olan deri ceketlerin boyları 2019 kış sezonunda uzuyor ve dizlerin altına kadar inen deri paltolara dönüşüyor. Giyene fütüristik bir film karakteri havası katan parlak derilerden mat siyahın karizmasına, klasik kesimli trençkotlardan oversized trendini izleyen parçalara kadar birçok deri üstü podyumda gördük. Tabii 90’lardan ilham alan bomber montlar da yok değildi, ancak önümüzdeki sezon tarzınıza karizmatik bir dokunuş katmak için yönelmeniz gereken parça kesinlikle uzun, deri bir palto olmalı.

Yeni Nesil Trençkotlar

Yağmurlu ve rüzgarlı günlerin vazgeçilmezi olduğu kadar klasik stilin de ana parçalarından olan trençkotlar 2019 kış sezonunda şekil değiştirerek karşımıza çıkacak. Deri paltolara benzer bir şekilde boyları uzayan yeni nesil trençkotların klasiklere göre bir farkı da kesimleri. Dökümlü ve bol stilin ağırlıkta olduğu tasarımlarda renk olarak daha çok gri ve bej tonları kullanılmış.

Yün Sıcaklığı

Uzun zamandır ortalarda olmayan bir tarz önümüzdeki sonbahar kış sezonunda geri dönüş yapmaya hazırlanıyor: Tahta düğme detaylarıyla süslenmiş yün kabanlar. Tabii ki bu kabanlar modaevlerinin kendilerine has dokunuşlarıyla yeni bir havaya bürünmüş. Abartılı bir büyüklüğe sahip düğmelerden tutun, fosforlu sarı gibi iddialı renk seçimlerine kadar uzanan bu dokunuşlar yün kabanları sezonun en esnek ve her tarza uyabilecek parçalarından biri yapıyor. Tabii yünün sıcaklığı da kışın soğuğu için birebir.

Kabarık Katmanlar

Kış soğuna direnmenin bir başka yöntemi de içi ısı geçirmeyen materyallerle dolu kabarık montlardan faydalanmak. Gayet pratik olduğu kadar epey de moda olan bu akımın da çok farklı örneklerini podyumlarda gördük. Abartılı boyutlarıyla giyenin neredeyse içinde kaybolduğu oversized kesimler, göz alan metalik renkler ve hatta takım elbisenin kumaşıyla aynı kumaştan tasarlanarak bütün kombinle bütünleşen modeller bu tarzın en iddialı uygulamaları oldu. Siz de kışın kabarık montlar içinde kaybolmak istiyorsanız size stil önerimiz montunuzun altına ondan daha uzun bir hırka giyerek katmanları çoğaltmanız.

 


Önerilen yazılar