MAKALE

Style Zoom: Mart Kapıdan Baktırır

Style Zoom: Mart Kapıdan Baktırır

Yazı: Güneş Başat

Cümlenin devamı malum. Siz kapıdan bakın, yağmur yağacak gibiyse önleminizi alın. Mart ayının sürprizli havaları için en rahat kombinlerin üzerine kafa yorduk. Sizi zahmetten kurtarmak için her koşula uygun, pratik çözümler üretmeye çalıştık.

Baharlık kıyafetlerinize gardırobunuzda yer açarken kimi zaman şeker gibi bir yağmurlukla ya da pratik bir şemsiyeyle, bazen de klas bir şapkayla, çoğu zamansa çabasız şıklığın simgesi lastik yağmur botlarıyla tedbiri elden bırakmayın. Sıcakları müjdeleyen ama soğuklara da bir o kadar hazırlıklı kombinlerle karşınızdayız.

Yeni Cool

 

Stil Mottosu: “Kim derdi ki balıkçı çizmesi şıklığın anahtarı olacak…”

 

Neden Bu Kombin?

Yıllar önce kimsenin dönüp yüzüne bakmadığı lastik çizmeler bugün yağmurlu günlerin kurtarıcısı, her koşulda cool görünmek isteyenlerin vazgeçilmezi. Bir de çiçek desenli bohem bir etek ile tamamlanınca hiç şüphesiz mart ayına çok yakışacaklar. “It girl” görünümünüzü tamamlamak için geriye kalan tek şey omuzdan askılı spor bir çanta. Jean ceket ise her zaman gardırobunuzun anahtar parçalarından biri olmalı. Yoksa siz hala bir tane edinmediniz mi?

Yeni Cool

Yeni Cool

 

Ofis Şıklığı

 

Stil Mottosu: Saçım da ıslanmasın karizmam da!”

 

Neden Bu Kombin?

Diyelim ki önemli bir toplantınız var ya da ofiste sıradan bir gün ama siz yine de tarzınızdan ödün vermek istemiyorsunuz. Bir yandan bahar geldi, diğer yandan hava her an bozabilir. O zaman şıklığınızın anahtar parçası, baharlık koleksiyonlarla kombinleyeceğiniz bir şapka olabilir. İster doğrudan ister içine askılı bir bluz ile kullanabileceğiniz beyaz yeleği, siyah rengi ile klasik, kesimi ile iddialı bir pantolonla kullanabilirsiniz. Bombayı ise çarpıcı bir çantayla patlatmalısınız. Yüksek topuklu, parmak dekolteli bir bootie bu şıklığın tamamlayıcısı olacak.

Ofis Şıklığı

Ofis Şıklığı

 

Şeker Kız

 

Stil Mottosu: “Şıklığına güvenen şeffaflıktan korkmaz…”

 

Neden Bu Kombin?

Çocukken ne çok giyerdik, büyüdük sanki varlıklarını unuttuk. Ama bu kadar şeker bir yağmurluğa kim hayır diyebilir? Üstelik baharın müjdeci renkleri beyaz ve pembeye çok yakışıyor. Konfordan ödün vermeyen bol kesim bir pantolon, çabasız şıklığın en önemli temsilcilerinden sneakers’lar ile bundan daha uyumlu olamazdı. Bu ikiliyi tamamlayacak en önemli detay ise gece gündüz, şık ve spor demeden hayatımıza giren sırt çantaları. Yağmurun ardından açan güneşe karşı da hazırlıklı olmakta fayda var.

Şeker Kız

Şeker Kız

 

Şık ve Zarif

 

Stil Mottosu: “Çantaya at çık.”

 

Neden Bu Kombin?

Havaların az da olsa güzelleşmesiyle birlikte gardırobunuzda elbiselere daha da kolay yer verebilirsiniz. Vücudu saran midi elbiseleri yüksek topuklularla kullanmak hem boyunuzu daha uzun gösterecek hem de siluetinizi inceltecek. Yağmura karşı önlemini almak isteyenler dümdüz bir renk yerine desenli bir şemsiye ile dikkatleri üzerlerine çekebilirler. Hacimli deri bir çanta hem sade elbisenize gösteriş katacak hem de şemsiyeniz içine kolaylıkla sığacak.

Şık ve Zarif

Şık ve Zarif

Güneş Başat


Önerilen yazılar