MAKALE

Tahtın Yeni Varisi: Lamborghini Aventador S

Tahtın Yeni Varisi: Lamborghini Aventador S

Yeni Lamborghini Aventador S, çok daha hızlı, çok daha güçlü ve çok daha yetenekli. Şimdiye kadar gördüğünüz en iyi spor otomobille tanışmaya hazır mısınız?

Lamborghini Aventador, merakla beklenen yeni jenerasyonunu nihayet gün yüzüne çıkardı. Aradan geçen neredeyse 6 yılın ardından, Avendator şimdi çok daha güçlü ve çok daha yetenekli bir modelle karşımızda. İlk bakışta agresif tasarımıyla dikkat çeken yeni model, sahip olduğu teknolojiler ve muhteşem sürüş deneyimiyle gerçek bir efsane olmaya aday.

Aracın yere basma kuvvetini arttırmak için geliştirilmiş, karbon fiber detaylara sahip ön tampon, aracın bastırma kuvvetinde %130 oranında bir artış sağlarken; arkaya ise üç farklı pozisyonda hareket edebilen bir kanat yerleştirilmiş. Tüm bu geliştirmelerle birlikte, 1.575 kilogramlık bir toplam ağırlığa sahip olan Aventador S’te önceki versiyonda kullanılan karbon fiber monokok gövde yer alıyor. 6.5 litre hacmindeki V12 motor, bir önceki modele göre 40 beygir arttırılarak 730 beygire yükseltilmiş. Ayrıca 0-100 km hızlanması 2.9 saniyede gerçekleştiren Aventador S nin en yüksek sürati ise 350 km/saat.

Yeni Aventador S’in bir diğer özelliği de diğer Lamborghini’lerden farklı olarak dördüncü bir sürüş modunu da otomobile dahil etmesi. Araç; Strada (Sokak), Sport ve Corsa (Yarış) modlarına ek olarak Ego adı verilen yeni sürüş moduyla, sürücünün motor ve süspansiyon ayarlarını kendine göre kişiselleştirmesine olanak tanıyor. Yenilenen bilgi-eğlence sistemi, ekran güncellemesi ve Apple CarPlay desteği de aracın diğer artıları arasında.

2017’nin ilkbahar ayında satışa çıkması planlanan Lamborghini Aventador S, gerçekten de uzun çalışmalar sonucunda ortaya çıkmış, her açıdan kuvvetli bir otomobil. Öyle ki Ferrari ve Porsche gibi rakiplerin yeni model karşısında nasıl bir hamle yapacağı gerçekten de merak konusu.


Önerilen yazılar