MAKALE

Tanıştıralım: Yeni Breitling Chronomat B01 Chronog...

Tanıştıralım: Yeni Breitling Chronomat B01 Chronograph 44

Breitling, en üst düzey pilot kronografı ünlü Chronomat serisinin hava, kara ve deniz için yeniden tasarlanan versiyonunu saatseverlerin beğenisine sundu.

İsviçreli saat markası Breitling, yeni modeli Chronomat B01 Chronograph 44’ün saten fırçalama tekniği kullanılarak matlaştırılmış kasasını çelik bilezik ile tamamlıyor. Chronomat B01 Chronograph 44 modelini özel kılan bir diğer özellikse, saate markanın ünlü mekanizması Caliber 01’in hayat veriyor olması. Tüm Breitling saatleri gibi yine COSC-sertifikalı olan kronograf, Caliber 01 sayesinde 70 saatlik bir güç rezervine sahip oluyor.

Bu sıra dışı kronograf, markanın “Blackeye Blue” diye adlandırdığı Mavi/Siyah ve “Blackeye Grey” olarak adlandırdığı Gri/Siyah olmak üzere, iki farklı renkte kadranı bulunuyor. Saat işaretleriyle akrep ve yelkovanı, patenti Breitling’e ait olan ve her türlü ışıkta okunmayı kolaylaştıran Super-LumiNova® ile kaplıyken, küçük saniye, 30 dakikalık ve 12 saatlik kronograf göstergeleri kadranda 9, 6, 3 konumlarına yerleştirilmiş olarak karşımıza çıkıyor.

Hava, kara ve deniz için yeniden tasarlanan Breitling Chronomat B01 Chronograph 44, en iyi pilot kronografını ortaya koysa da, marka bu defa havanın dışında maceraya karada ya da suda atılmak isteyenlerin de ihtiyaçlarına önem verdiğini kanıtlıyor.

Breitling’in son senelerde ürettiği bir çok modeline göre daha mat bir görünümü olan bu saat aynı zamanda sportif bir tarza sahip. 44mm çapında ve 17mm yüksekliğindeki Chronomat B01 Chronograph 44, sahip olduğu ölçüleri ile maskülen duruşunu ortaya koyuyor.


Önerilen yazılar