MAKALE

Teknik Mücevher: Big Bang Unico ‘Special One’

Teknik Mücevher: Big Bang Unico ‘Special One’

Takma adı “The Special One” olan teknik direktör José Mourinho ile aynı adı taşıyan ve sadece 200 adet üretilen bu teknik mücevherin de özel olması çok normal değil mi?

José Mario dos Santos José Mourinho ya da kısa adıyla José Mourinho, şüphesiz gezegendeki en iyi bilinen teknik direktörlerden. Bunun da çok iyi bir sebebi var, birçok kişi onun, gittiği her yerde kazandığı için, kendi jenerasyonunun en iyi teknik direktörü olduğuna inanıyor. FC Porto’yla Portekiz şampiyonu, Chelsea ile İngiltere şampiyonu, Inter Madrid’le İtalya şampiyonu ve Real Madrid ile İspanya şampiyonu oldu. Eşsiz bir başarı listesi bulunan Mourinho’nun iki Şampiyonlar Ligi kupası, sekiz sezon boyunca 150 lig maçında yenilmezliği, 183 kupa maçı galibiyeti bulunuyor. Olağanüstü stratejik yeteneklerini ve kışkırtıcı bir espiri anlayışını da eklediğinizde lakabını sonuna kadar hak ediyor: The Special One.

Big Bang Unico’nun aynı adı taşıyan bu modeli de mavi renkle donatıldı. Neden mi mavi? Çünkü mavi José Mourinho’nun en sevdiği renk. Kıyafet seçimlerinde, gömlek, kravat ya da takım elbisesinde her zaman mutlaka mavi bir dokunuş bulunuyor. Big Bang Unico ‘Special One’ modelinin 45mm’lik seramik kasası ve bezeli mavi renkte üretildi. Peki neden kırmızı dokunuşlar? Çünkü José Mourinho’nun da dediği gibi kırmızı karakter katan bir renk. Bu yüzden saatin iskeletleştirilmiş manüfaktür üretimli Flyback kronograf Unico mekanizmasında kırmızı ve siyah detaylar bulunuyor. HUB1242 mekanizması 72 saatlik güç rezervi sunarken, şeffaf kasa arkası sayesinde saatin arkasından da görülebiliyor. Model, kasasıyla aynı renkte, kırmızı dikişli mavi timsah derisi bir kayış ile kombinleniyor.

 


Önerilen yazılar