MAKALE

Timothée Chalamet’den Stil Dersleri

Timothée Chalamet’den Stil Dersleri

Son yıllarda kırmızı halıların en şık ismi haline gelen genç aktörün stiline daha yakından baktık.

Henüz 23 yaşındaki aktör Timothée Chalamet’nin oyunculuk yeteneklerinin büyük kitlelerle buluşması 2017 yapımı Beni Adınla Çağır adlı filmle başladı. Bu filmdeki rolün hakkını o kadar iyi verdi ki 2018 Akademi Ödülleri’nde En İyi Erkek Oyuncu Oscar’ına aday gösterildi. Chalamet ardından, Uğur Böceği ve Güzel Oğlum gibi farklı başarılı filmlerde rol aldı; aktörün İngiltere Kralı 5. Henry’i canlandırdığı yeni dizisi The King’in galası ise geçtiğimiz günlerde Venedik Film Festivali’nde yapıldı.

Gala gecesinde kırmızı halıya sevgilisi Lilly Rose Depp ile çıkan oyuncu, katıldığı her etkinlikte olduğu gibi bu kez de stiliyle ışıldadı ve festivalin yıldızı oldu. Haider Ackerman imzalı gümüş rengi takım elbisesiyle adete takım elbise giymenin kurallarını yeniden yazan genç oyuncunun geçmiş kırmızı halılarda giydikleri de, tıpkı bu takım elbise gibi, alışıldık stil sınırlarını muhteşem bir şekilde aşan tasarımlara sahipti.

BAFTA’da giydiği, yine Haider Ackerman imzalı takım elbisenin metalik renkli leopar desenli ceketi, aynı kumaştan gömleği ve yanları kare desenli siyah pantolonu kusursuz bir üçlü oluşturdu.

Golden Globes 2019’da giydiği siyah Louis Vuitton kombin ise parlak askılı aksesuarıyla göz kamaştırdı ve unutulmazlar arasında yerini aldı.

Chalamet takım elbise seçimlerini yaparken sıra dışı desenleri tercih etmekten asla çekinmiyor ve onları harika bir biçimde taşıyor. Alexander McQueen’in tasarladığı biri galaksi, diğer ikisi ise çiçek desenli bu üç takım elbise buna en güzel örnekler.

Aktör daha klasik görünen tercihler yaptığında ise, ya cesur bir renge ya da farklı bir dokuya sahip kumaşlardan dikilmiş, alışılmadık bir kesime sahip olan modellere yönelerek farkını konuşturuyor. Chalamet’nin vazgeçemediği bir başka tercih ise, son yılların yükselen trendi kadife takımlar.

Timothée Chalamet’nin ‘casual’ stilinin olmazsa olmazı süet ceketler. Aktörün stilini tamamlayan kilit parça ise ayakkabı tercihleri. Genellikle bilekte biten pantolon boylarını tercih eden Chalamet bu kısa paçaları karizmatik botlarla tamamlayarak ister takım elbise olsun ister daha spor bir tarz, mutlaka kendine has bir dokunuşla fark yaratıyor.


Önerilen yazılar