MAKALE

Türünün Tek Örneği: Rolls-Royce Sweptail

Türünün Tek Örneği: Rolls-Royce Sweptail

Rolls-Royce Sweptail, 20’li ve 30’lu yılları anımsatan muhteşem tasarımıyla bugüne kadar üretilmiş en pahalı otomobil.

Tarihi boyunca kraliyet ailesi mensupları ve yüksek statüdeki kişiler tarafından en çok tercih edilen otomobil markalarından biri olan Rolls-Royce, bu kez sadece çıtayı yükseltmekle kalmamış, aynı zamanda geçmişe duyduğu bağlılığı da sergilemeyi başarmış.

Lüks konsept otomobillerin ve mühendislik harikası araçların en güzel versiyonlarının sergilendiği Concorso d Elaganza’da görücüye çıkan Rolls-Royce Sweptail, gerçekten de İngiliz üreticinin tarihinde bir dönüm noktasını işaret ediyor. Üstelik gerçek bir sanat eserini andıran yeni model sadece tasarımıyla değil, ilginç özellikleriyle de göz dolduruyor.

Tavan bölümü önden arkaya kadar panoramik camdan oluşan Sweptail, bu görüntüsüyle adeta lüks bir yatı andırıyor. Tek parça ve oldukça dikkat çekici bir şekilde yerleştirilmiş ön ışıklandırmalarda ise filmlerden aşina olduğumuz, dönemin gangster otomobillerinden izler bulabilmek mümkün. Arka koltuklar yerine ahşap bir rafın oldukça sofistike ve şık bir görüntü oluşturduğu araçta, kullanıcılar için özel bir şampanya bölmesi de bulunuyor. Rolls-Royce Sweptail’e sahip olmak için gözden çıkarmanız gereken bedel ise 13 milyon dolar.

 


Önerilen yazılar