Uçuk Bir New Yorklu: Leandra Medine

Leandra Medine’in kendine has stili, Mango ile birlikte hazırladıkları kapsül koleksiyon sayesinde geniş kitlelerle buluşuyor.

2010 yılında New Yorklu bir üniversite öğrencisi, henüz blogger’lık kavramı yeni yeni gelişirken ve influencer diye bir kelime ortalarda bile yokken bir moda blog’u açtı. Blog’un ne kadar özgün bir duruşu olduğu ismine bakar bakmaz anlaşılıyordu: Man Repeller, yani Erkek Savar. Bugünlerde Leandra Medine, özellikle de New York moda endüstrisinde kendine hatırı sayılır yer edinmiş bir moda danışmanı ve milyonlarca kez tıklanan Man Repeller’ın patronu.

Kendisinin deyişiyle hiçbir şey bilmeden giriştiği bu işte bu kadar yükselmesinin ve Man Repeller’ın bu kadar sevilmesinin nedeni modayı daha önce hiç yapılmadığı kadar esprili, içten bir dille anlatması.

2013’te yayınladığı, blog’uyla aynı adı taşıyan kitabında da anlattığı gibi Medine, neredeyse ilk gençlik yıllarından beri son derece farklı stil seçimleri yapıyordu. Man Repeller ifadesiyse bu seçimleri için arkadaşının ona yaptığı bir yorumla doğdu.

Şimdi Leandra Medine’in imzası olan beklenmedik, eksantrik ve çoğu zaman tarifi zor stili, New York’un moda sahnesinden Mango raflarına taşınıyor. Daha önce de birçok marka ile çalışan Medine’in Mango için yarattığı koleksiyonda otuz parça yer alıyor.

Medine koleksiyonu “Bir Avrupa dağ kasabasındaki yeni yıl tatilini 60’lı yılların Amerikan üniversite kampüsüyle birleştir ve buna birkaç çiçek işlemesi ekle” şekinde tanımlıyor. Koleksiyonda Medine’in stilini edinmenizi sağlayacak havalı clutch’lar, şık ceketler, işlemeli elbiseler ve cesur renk kombinasyonları var. Vintage görünümlü, büyük, altın renkli takılar da koleksiyonun tamamlayacı aksesuarları.

Siz de kendi stilinize biraz New Yorker havası biraz da Man Repeller aurası katmak isterseniz, sınırlı sayıda satışa sunulacak bu kapsül koleksiyonu gardırobunuza eklemek için elinizi çabuk tutun!

 


Önerilen yazılar