MAKALE

Ulysse Nardin’den “Blast Skeleton Tour...

Ulysse Nardin’den “Blast Skeleton Tourbillon”

Ulysse Nardin, Blast Skeleton Tourbillon ile geleneksel saatçiliği modern ve endüstriyel tasarım diliyle buluşturuyor.

Markanın yenilikçi yüzünü temsil eden Blast konsepti, cesur tasarımları kadar mikro-mekaniğin geleneksel yönüne de vurgu yapan tasarımları ile öne çıkıyor. Sadece fonksiyonel manada değil, renk ve malzeme alternatifleri açısından da zengin seçenekler sunan genç model ailesi, bayrak gemisi versiyonlardan Blast Tourbillon ile sayfalarımıza konuk oluyor.

Sportif modelin 45 mm çapında tasarlanan kasası, titanyum malzemeden üretilmiş orta gövdeye eşlik eden seramik ve 18K pembe altın bileşenlerden oluşuyor. Ön ve arka yüzünde safir kristal camların görev yaptığı kasa, sert çizgileri sayesinde model ailesinin cesur karakterini başarıyla öne çıkarıyor.

Ulysse Nardin için iskelet konseptini modern tasarım diliyle buluşturma konusundaki en başarılı isimlerden biri diyebiliriz. Köklü markanın konsepte getirdiği modern ve sportif bakış açısı sayesinde sadece kadran değil mekanizmanın bileşenleri de perfore detaylara ev sahipliği yapıyor. Tamamı iskeletleştirilmiş kadranın orta kısmında, markanın son yıllardaki odak noktasını da temsil eden X şeklinde tasarlanmış köprü yer alıyor. Saat 6 hizasında modele ismini veren Tourbillon eşapman bulunuyor. Super-LumiNOVA dolgulu kalın kollar ve indeksler, zamanın hızlı ve net okunabilmesine imkan sağlıyor.

Sportif model, tamamı in-house tasarlanıp üretilmiş Caliber UN-172 mekanizma ile hayat buluyor. Otomatik Tourbillon özellikli mekanizma 2.4Hz (18.000vph) frekansında çalışıyor ve tam kurulumda 3 gün (72 saat) güç rezerv süresi sunuyor. Platinden üretilmiş mikro-rotor ile enerji üreten mekanizma, saat endüstrisine Ulysse Nardin ile merhaba diyen silikon malzemeden üretilmiş eşapman çarkı, çapa ve balans yayı ile donatılıyor.

 


Önerilen yazılar