MAKALE

Uzay ve Zamanın Hakimi Yıldız Savaşçısı

Uzay ve Zamanın Hakimi Yıldız Savaşçısı

UR-100  Gold Edition bize uzayın sonsuzluğunda küçücük bir nokta olduğumuzu hatırlatan felsefik bir mesaj iletiyor.

Avangart tasarımlarıyla ünlü saat markası Urwerk, Star Wars günü olaran bilinen 4 Mayıs’ta serinin hayranlarını sevindirecek yeni modelini tanıttı. UR-100 koleksiyonunun dördüncü modeli olan bu saatin takma adı C-3PO, çünkü kadranının altın rengi Star Wars’un sevimli robotunun rengiyle aynı.

UR-100 koleksiyonunun SpaceTime adlı ilk modeli de Star Wars’a gönderme yapan bir tasarımdı. Saatin, Han Solo’nun aracı Millenium Falcon’u andıran sekizgen şeklinde bir kasası vardı. Ardından siyah ve alaşım metaldan iki farklı edisyon daha piyasaya sürüldü.

UR-100 Gold Edition ise aynı kasa şeklini koruyor ancak tasarıma altın ışıltıları ekliyor ve diğer modellerin hepsi gibi gezegenler arası bir seyahate hazır görünüyor.

Bunun sebebi ise UR-100 serisinin tüm modellerinde astronomik ölçümler yapan iki ayrı gösterge olması. Bunlardan saat 10 konumundaki gösterge, Dünya’nın 20 dakikalık bir sürede kendi ekseni etrafında dönerken Ekvator üzerinde kat ettiği 555 km’lik mesafeyi ölçüyor. Saat 2 konumundaki gösterge ise Dünya’nın Güneş’in yörüngesi etrafında 20 dakikada kat ettiği 35,740 km’lik mesafeyi gösteriyor. Saati ve dakikayı ise saatin kırmızı bir ok şeklindeki kolundan öğrenebiliyorsunuz.

UR-100 C-3PO, 25 adetle sınırlı olarak üretilecek ve fiyatı 60 bin dolar olacak. Ancak Urwerk, saatin galaksi savaşçısı ünvanını COVID-19 ile mücadelede de kanıtlamasını istedi. Bu nedenle, üretilen ilk UR-100 Gold Edition saati geçen haftasonu yapılan online bir açık arttırma ile satıldı. Bu ilk üretimi daha da özel ve unutulmaz kılan ise, saatin sınırlı sayıda üretildiğini gösteren plakasında, normalde bulunan 25 PCS yazısı yerine FIGHT C19 yazılmış olması. Açık artırmadan elde edilen gelir ise seçilecek bir yardım kuruluşuna bağışlanacak.


Önerilen yazılar