MAKALE

Vacheron Constantin Overseas ile Tarzınızı Ortaya ...

Vacheron Constantin Overseas ile Tarzınızı Ortaya Koyun!

İsviçreli saat markası Vacheron Constantin, Overseas serisinin yeni yorumuyla sportif şıklığın zarif dengesini kusursuzca yakalıyor.

Saat dünyasının ileri gelen markalarından Vacheron Constantin, ikonik koleksiyonlarından biri olan Overseas’i yeniden yorumlayarak yaratıcı yönlerini ortaya koyuyor. İsviçreli saat markası, tasarımlarını bir adım ileri taşıyan süreçten geçirerek Overseas kronograf mekanizmasını ve ters panda kadranını ilk defa karşımıza çıkarıyor. Hem sportif hem klasik tarzı harmanlayan yeni yorum böylelikle zarif ve şık bir denge yakalıyor.

  

Overseas kronograf panda tipi kadranının estetiği, ilhamını 1960’lardaki motor sporlarına adanmış saatlerden alıyor. Açık ve koyu tonların kadranında yarattığı kontrast daha iyi bir okunabilirlik sağlarken, aynı zamanda kronograf göstergelerini de vurguluyor. Seyahat ruhundan ilham alan, şık ve kullanışlı bu yeni model, otomatik kurmalı kalibre 5200 ile hayat buluyor.

Overseas’in siyah kadranlı modelinin Otomatik üç ibreli saat ve otomatik kronograf olmak üzere iki farklı versiyonu bulunuyor. Vacheron Constantin, kronograf fonksiyonlu modelinin gösterge kısımları için seçtiği gümüş rengiyle okunabilirliğe odaklandığını gösteriyor. Modeller çelik bilezik, kauçuk ve timsah derisi kayışı ile birlikte saatseverlerin beğenisine sunuluyor.

 

Overseas kronograf, 42.5mm x 13.7mm’lik ölçüleri sayesinde koleksiyonun geri kalanından sıyrılıyor, vidalı kronograf butonlarıyla ise tarzını ortaya koyuyor. Ters panda kadranıyla koleksiyonda fark yaratan versiyon, hem sofistike hem de modern kimliğiyle, teknik saatçiliğin bir parçası haline geliyor.


Önerilen yazılar