MAKALE

Vahşi Doğanın Kalbinde Lüks

Vahşi Doğanın Kalbinde Lüks

Lüks safari otellerinde bir yandan Afrika’nın eşsiz doğası en vahşi haliyle ayaklarınızın altına serilirken diğer yandan ayrıcalıklı bir tatil yaşayabilirsiniz.

Uçsuz bucaksız uzanan doğanın ortasında alışık olmadığınız bir vahşi hayat ve bu doğanın gerçek sahibi görkemli güzellikteki hayvanlar… Safari için hayatta bir kere yaşanması gereken bir macera diyorlar. Safari macerasının en lüks halini deneyimleyebileceğiniz büyüleyici otellerine ve otellerin en göz kamaştırıcı fotoğraflarına göz atmaya ne dersiniz?

Cottar s 1920s Camp, Kenya

1919’dan bu yana lüks safari hizmeti sunan Cottar ailesi, artık konuklarını Maasai Mara’daki Cottar s 1920s Camp’taki ayrıcalıklı hizmetleriyle ağırlıyor. Serengeti düzlüklerinin eşsiz gün batımı manzaraları kampın gerçek Afrika ruhunu lüks şekilde yansıtan çadırlarında mükemmel bir şekilde yaşanıyor. Tamamen isteğinize özel organize ettikleri safari gezileri, adrenalin, macera, romantizm ve konforu bir arada sunarak size hayat boyu unutmayacağınız anılar armağan edecek.

Faru-Faru Lodge, Tanzanya

‘Beklenmeyeni bekleyin’ sloganıyla Faru-Faru Lodge epey iddialı. Hayvanların göç yolu üzerindeki minik bir tepeye konumlanmış bu otelde, neler görebileceğiniz ancak hayallerinizle sınırlı. Eski bir keşif kampı estetiğini, organik ve modern bir tarzla harmanlayan Faru-Faru, ayrıca konuklarına rehberli safari yürüyüşleri ile daha fazla macera arayanlar için gece safarileri de sunuyor. Fil, leopar, zürafa ve aslan gibi, Afrika’nın en muhteşem canlılarını görmek için Ocak ile Mart arası şanslı bir dönem.

Chindeni Bushcamp, Zambiya

Bir lagünün kıyısına konumlanmış Chindeni Bushcamp, fillerin ve hipopotamların sesleri eşliğinde lüks bir çadırda konaklama deneyimi yaşamak için mükemmel bir kamp alanı. Heyecan, stil ve konforun bir araya geldiği bu kamptaki çadırların verandaları lagüne bakıyor. Yani odanızdan çıkmadan kuşları ve lagünü ziyaret eden diğer canlıları izleme şansınız olacak. İster abanoz ağaçları ile çevrelenmiş dinlenme salonunda şezlonga uzanıp doğanın keyfini oturduğunuz yerden çıkarın, ister gün batımı turu, safari yürüyüşü ya da kuş gözlemi gibi aktivitelere katılıp doğanın bir adım daha yakında olun, her ikisi de size unutulmaz bir tatil deneyimi sunacak.

Melton Manor, Güney Afrika

Kwandwe doğal yaşam alanında, ormanların içinde yer alan Melton Manor, modern dokunuşların koloniyal dönemin izlerine karıştığı bir çiftlik. Burası aynı zamanda her talebinizin, çiftliğin kahyası ve aşçısı tarafından özenle yerine getirileceği, tamamen size özel bir tatil evi; dolayısıyla aileler ve arkadaş grupları için ideal bir tercih. Sadece sizin hizmetinizde olacak 4×4 safari aracı ve rehberleriniz de ‘Büyük Beşli’nin, yani aslan, fil, bufalo, leopar ve gergedanların yaşadığı doğal alanı keşfe çıkarken olağanüstü anlar yaşamanızı garantileyecek.


Önerilen yazılar