Çağdaş ve Zamansız…

Maison’un arşivlerinden ve yeniden yorumlanan estetik kodlarından ilham alan Valentino’nun bahar koleksiyonu çağdaş ve çok yönlü bir stilin anahtarını sunuyor…

Valentino Surfaces 2023 Bahar Koleksiyonu; modernlik, farklı kişilikler aracılığıyla ifade edilerek çağdaşlık ve zamansızlık arasında bir diyalog yaratıyor. Her biri kendine özgü bir değere sahip olmakla birlikte, özellikle günümüzde geçerliliğini koruyan parçalardan oluşan bir koleksiyon.

Yüzeyler görünüşü tanımlıyor, silüetleri belirginleştiriyor ve ardından tüm bunların karmaşıklığı içinde kayboluyor. Bu yaratıcı süreç izlenerek Maison’un kimliği, bizi esas vazgeçilmez olana taşıyan bir fazlalıklardan kurtulma egzersiziyle anlatılıyor.

Minimalizm sahnenin baş köşesine yerleşirken, giysiler görünüşte çok yalın ama derinlemesine karmaşık bir hal alıyor. Silüetler sade ve vücut hatlarını sıkıca sarıyor. Bununla birlikte, parçalar derinlemesine incelendiğinde, değerli işlemeler, payetler, danteller ve couture kesimlerin katkısıyla ayrıntılarla dolu ve bütüncül bir görünüm ortaya çıkıyor.

Valentino Surfaces 2023 Bahar Koleksiyonu, altmışlı yıllrın burjuva zevki ile yeniden yapılandırılmış kentsel estetiği harmanlayarak zarafete yeniden hayat veriyor. Koleksiyonun çok yönlülüğü, Couture’den ilham alan stillerin belirleyici özelliği olan zengin hacimler ve ustalıklı el işçiliği ile karakterize edilirken bu unsurlar, hazır giyime ve gece kıyafetlerine uyarlandığında bağlamlarından koparılıyor.

Koleksiyonun odak noktası hem hazır ürünlerde hem de Valentino Garavani aksesuarlarında yer alan ve tüm yüzeyi kaplayan yeni VLogo deseni Valentino Toile Iconographe. Koleksiyon, daha çok yetmişlerin havasını taşıyan ikonik paltolar, takım elbiseler ve deri parçalardan oluşuyor. Yeni tasarım, iki renkli kırmızı ve krem rengi kanvas kombinasyonlarda genel görünümü belirlerken aksesuar dünyasıyla birlikte çalışılması sayesinde tekstürde bütünsellik sağlanıyor.  VLogo desenli jakarlı tasarımlar, monokromun hipnotik etkisini canlandırıyor.

Valentino Chain 1967 orijinal motifi ilk kez gözler önüne seriliyor. Kreatif Direktör Pierpaolo Piccioli tarafından yeniden yorumlanan desen, elbiseler, uzun ve kısa parçalar ve eşarplar üzerinde farklı tonlarda karşımıza çıkıyor.

Valentino Surfaces 2023 Bahar Koleksiyonunun tamamını keşfetmek için tıklayın.


Önerilen yazılar