Vespa’dan Bembeyaz Bir Sayfa

İki pop kültür ikonunun iş birliği sonucu ortaya çarpıcı minimalliğiyle büyüleyen bembeyaz bir Vespa çıktı.

İtalya’dan doğan ve efsanesi tüm dünyaya yayılan Vespa popülerliğinden hiçbir şey kaybetmeden çağa ayak uydurmaya devam ediyor. Bu ikonik motor, pop müziğin yıldızlarından Justin Bieber’ı da etkisi altına almış. İlk kez Avrupa’da rastladığı Vespa’yı görür görmez “Bunlardan birini sürmek istiyorum,” dediğini belirten şarkıcı hayranlığını birkaç seviye ileri atlatarak Piaggio ile iş birliği yaptı ve çok özel bir model tasarladı.

Justin Bieber x Vespa adlı, sınırlı sayıda üretilecek olan model, bembeyaz monokrom gövdesiyle çarpıcı bir zarifliğe sahip. Vespa’nın popüler Sprint modeli ile tasarlanan özel edisyonun hemen göze çarpan bir detayı da, kasasında yer alan ve eskinin yarış otomobillerini anımsatan beyaz alev desenleri. Motorun silüetine baktığımızda ise Vespa’nın imzası dikdörtgen şekilli ön lambası ve 12 inç’lik lastiklerini görebiliyoruz. Motorda akıllı telefonlarla senkronize olan bir de çok fonksiyonlu kontrol ekranı yer alıyor. Scooter, Vespa’nın klasik 50cc, 125cc ve 150cc motorlarıyla satışa sürülecek, en yüksek hızı ise motorun gücüne göre saatte 64 km ile 112,5 km arasında değişecek.

Kanadalı şarkıcı yalnızca motoru tasarlamakla kalmamış, bir de onun karizmatik beyaz gövdesiyle uyum içinde sürüşlere olanak verecek bir çift eldiven, çanta ve yine alev desenleriyle süslü bir de beyaz kask tasarlamış.


Önerilen yazılar