MAKALE

Volkswagen in Yeni Amiral Gemisi: Arteon!

Volkswagen in Yeni Amiral Gemisi: Arteon!

Volkswagen, Passat’ın üzerine geliştirilen son modeli Arteon ile zirveyi zorlamaya kararlı görünüyor.

Volkswagen, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamayla Passat’ın üzerine geliştirilen CC modelinin üretimine son vereceğini açıklamıştı. Markanın yeni amiral gemisi ise tasarımıyla ilk bakışta dikkatleri çeken ve Cenevre Otomobil Fuarı’nda hayranlarıyla buluşacak olan Arteon olacak.

Markanın binek otomobil segmentinin tepesine yerleşecek olan yeni modeliyle ilgili özellikler tam olarak açıklanmamış olsa da paylaşılan görseller, son derece iddialı bir otomobille tanışacağımızı vurgular nitelikte.

Arteon’un ilk resmi görüntülerini paylaşan Volkswagen’in, şimdilik GTE Coupe’deki etkileyici tasarıma sadık kaldığını söylemek mümkün. Tasarımının yanı sıra ön ızgarası ve fastback yapısıyla kendi karakterini yansıtan bir otomobil olan Arteon’un, 1700 litrelik bir bagaj kapasitesine sahip olacağı kulağımıza gelen bilgiler arasında. Arteon’un sahip olacağı teknolojik donanımlar ve motor seçenekleriyle ilgili bilgiler içinse, şimdilik 9 Mart’ta kapılarını açacak olan Cenevre Otomobil Fuarı’nı beklemek zorundayız.


Önerilen yazılar