MAKALE

W Hotel İstanbul da Şehrin Ritmini Yakalayın

W Hotel İstanbul da Şehrin Ritmini Yakalayın

W Hotel İstanbul, özellikle merkezi konumu nedeniyle İstanbul’un gözde uğrak noktalarından. W Hotel’de DJ’lik yapan Ezgi Taşçeviren ve Ezgi Günel ile İstanbul’un trend noktalarını ve gözde destinasyonlarını konuştuk.

Restoranlar, kafeler, tasarım ve sanat galeriyle dolup taşan Akaretler’in popüler mekanlarından biri de Sıraevler’in merkezinde yer alan W Hotel Istanbul. Aynı zamanda iş çıkışı güzel bir müzik eşliğinde rahatlamak, gecenin ilerleyen saatlerinde Dj müzikleri eşliğinde stres atmak ve tabii ki İstanbul’u her yere kolayca ulaşabilecekleri merkezi bir noktada kalarak, doyasıya yaşamak isteyenlerin de öncelikli buluşma noktası. W Hotel İstanbul’un bir diğer farkı da şehrin ritmine ve gelişen trendlere seyirci kalmaması. Bu anlamda otelde W Insider olarak görev yapan Ezgi Günel vemüzik küratörü Ezgi Taşçeviren ile konuştuk.

W Hotel İstanbul bünyesindeki iş tanımınız hakkında kısaca bilgi alabilir miyiz?

Ezgi Taşçeviren: W Lounge ve yaz süresince W Secret Garden başta olmak üzere otel alanlarındaki müzik yayınından sorumluyum.

Ezgi Günel: W Insider, diğer otellerde olmayan bir pozisyon. Kelime anlamını ayrıcalıklı olarak çevirebiliriz ve gerçektende W Insider’ın diğer pozisyonlara göre pek çok ayrıcalığı var. Markanın yüzü aslında siz oluyorsunuz. Kısaca açıklamak gerekirse, gelen misafirleriniz aslında sizin misafiriniz değil de, arkadaşınız oluyor. Arkadaşlarınızı iyi tanımanız, onlara şehrin ritmine göre tavsiyelerde bulunmanız gerekli. Tabii ki sadece gündemde olan trendleri değil, nelerin trend olacağını da bilmelisiniz. Ayrıca sadece restoran ve barları değil, modayı da yakından takip etmeniz gerekli. Bu pozisyonun en önemli noktası ise “Insider Access”. Zaman zaman burada yaşayan insanların bile içeriye girmekte zorlanacağı yerler için misafirlerime özel akses veriyorum. Bu herhangi bir şey olabilir; konser sahne arkası girişi, özel bir event için giriş vs…

whotelistanbul_02

İstanbul son yıllarda turistlerin rağbet ettiği en gözde destinasyonlar arasında. İstanbul’a ilk kez gelmiş birisine tavsiye edeceğiniz trend lokasyonları söyleyebilir misiniz? (Restoran, gece kulübü, bar, semt ismi olmak üzere birer tane?

Ezgi Taşçeviren: Semt için kendi yaşadığım Cihangir, restoran için Savoy Balık, gece kulübü/konser salonu için Babylon, bar olarak ise Arnavutköy deki Alexandra Kokteyl Bar önerebileceğim lokasyonlar arasında.
Ezgi Günel:  Trend lokasyonlar şu an için Beyoğlu’nda Karaköy. Bar olarak Any Arnavutköy’ü, gece klubünde Kuruçeşme Anjelique’i ve restoran olarak Kumbaracı yokuşunda bulunan Yeni Lokanta’yı tavsiye edebilirim.

İş dışında İstanbul’da neler yapmaktan, nerelere gitmekten hoşlanırsınız?

Ezgi Taşçeviren: Üçüncü nesil kahvecileri denemeyi seviyorum.  Açık alanda spor yapmaktan hoşlandığım için Belgrad Ormanı na koşmaya gidiyorum. Özellikle içinde bulunduğumuz yaz aylarında artış gösteren festival ve konserleri takip ediyorum.

Ezgi Günel: İş dışında çok hareketli bir hayatım var. Eve sadece uyumak için gidiyorum diyebilirim. Galata, Karaköy, Pera, Cihangir, Moda ve Kalamış favori destinasyonlarım.Bunun dışında seyahat etmeyi çok severim ve tabii ki müzik… Festivaller ve konserler vazgeçilmezlerim.

DJ’liğe nasıl başladınız? Kendinizi geliştirmek için ne gibi çalışmalar yaptınız?

Ezgi Taşçeviren: Kendimi bildim bileli iyi bir dinleyiciydim ve zaman içerisinde iyi bir arşiv oluşturdum. Profesyonel anlamda DJ liğe 5-6 yıl önce alaylı olarak başladım diyebilirim, yakın çevremde birçok DJ, tonmeister ve radyo programcısı var. Kulak zamanla gelişen, olgunlaşan bir duyu bana göre. Bu yüzden müziksiz tek bir günüm dahi geçmiyor.

whotelistanbul_08

Peki örnek aldığınız ya da işlerini yakından takip ettiğiniz yerli/yabancı DJ’ler kimler?

Ezgi Taşçeviren: Yerli olarak Cem Salman, Altan Balgır, Can Tanca, Volkan Balkan, Ali Sural, Sibel Konuk… Yabancılarda ise Miguel Migs, Monitor 66, Munk, Jazzie B, geçen yıllarda W Lounge da da performans göstermiş Faithless üyesi Sister Bliss aklıma ilk gelen DJ/prodüktörler.

Setleri oluştururken mekanın kimliğine göre değişiklikler yapıyor musunuz?

Ezgi Taşçeviren: Elbette. Bana göre iyi bir DJ olmanın yolu, teknik bilgiye ek olarak, müzikal anlamda doğru atmosferi yaratabilmekten geçiyor. Bu yüzden, kendi çizgimin çok dışına çıkmadan, mekana ve organizasyona uygun olduğunu düşündüğüm setler hazırlıyorum.

DJ’lik dışındaki diğer ilgi alanlarınız konusunda bilgi alabilir miyiz?

Ezgi Taşçeviren: Endüstriyel tasarım mezunuyum ve işimi severek yapıyorum. Ambalaj ve gıda tasarımı başta olmak üzere, elektronik ve mobilya tasarımı gibi farklı alanlarda deneyimim var. Ayrıca spor benim için vazgeçilmez; koşuyorum, yüzüyorum, yoga yapıyorum…

whotelistanbul_05

W Insider olarak işinizi yaparken karşılaştığınız en büyük zorluklar neler?

Ezgi Günel: Aslında ben hayat şeklimi insanlarla paylaştığım için çok bir zorluk yaşamıyorum.

Konuklar için hazırladığınız özel programlarda nelere dikkat ediyorsunuz?

Ezgi Günel: Öncelikle misafirlerin tarzlarına dikkat ediyorum. Daha sonra tabii ki istekleri ve beklentileri önem taşıyor. Bazı zamanlarda kendi tarzımdan ufak dokunuşlar yapıyorum.

Programları kişilerin taleplerine göre mi oluşturuyorsunuz, yoksa belli bir program dahilinde mi hareket ediliyor?

Ezgi Günel: Misafirlerin taleplerine göre oluşturuyorum. Eğer misafir tamamen bana bırakmışsa, trendlere göre program oluşturuyorum.

İstanbul’a gelen yabancı misafirlerin gitmekten ve görmekten en çok zevk aldığı yerler nereleri?

Ezgi Günel: Gelen kesime göre değişiyor fakat en öncelikli görmek istedikleri yer Sultanahmet. Burada özellikle Kapalı Çarşı ve Ayasofya. Bunun dışında tabii ki İstanbul Boğazı. Genelde Boğaz turu yapmayı seviyorlar. Galata ve Karaköy’ün ritmini de beğeniyorlar.

whotelistanbul_04 whotelistanbul_03 whotelistanbul_06 whotelistanbul_07 whotelistanbul_09


Önerilen yazılar