MAKALE

Yarının Sanatçılarının Sergisi

Yarının Sanatçılarının Sergisi

Sanata Bi̇ Yer platformu ‘Sanata Bi̇ Yer 19’ karma sergi̇si̇ ile öğrenci̇lere destek olmaya devam edi̇yor!

‘Çünkü Sanat Alan İster’ mottosuyla yola çıkan Sanata Bi Yer, 2015 yılından bu yana, güzel sanatlara ilgi duyan üniversite öğrencilerine çalışmalarını Doğuş Grubu’na ait mekanlarda sergileme fırsatı sunuyor. Sosyal sorumluluk platformu Sanata Bi Yer, farklı kültür ve disiplinlerde eğitim alan üniversite öğrencilerinin, çalışmalarını restoran, otel, ofis binalarının yanı sıra, sergiler ve festivallerden oluşan geniş yelpazedeki mekanlarda sergilemesini sağlıyor.

Sanata Bi Yer platformu, bilinen sergilemelerin çok ötesine geçerek çalışmalarını doğru yerde, doğru kişiler ile buluşturmak isteyen genç sanatçı adaylarının çalışmalarının görünür ve ulaşılabilir olmasının yolunu açıyor. Platform bugüne dek düzenlediği etkinlik ve sergiler ile yaklaşık 7 bin sanatsevere ulaştı. Sanata Bi Yer’in web sitesi ise 365 gün ziyaret edilebilen dijital bir sergi olarak yayın hayatını sürdürüyor.

Platformun ‘Sanata Bi Yer 19’ başlıklı karma sergisi 13 Haziran – 19 Ağustos tarihleri arasında Yapı Kredi bomontiada’daki Leica Galeri İstanbul’da gerçekleşecek. Bu yıl üçüncü kez düzenlenen karma sergide, Türkiye’nin dört bir yanından gelen üniversite öğrencilerinin çalışmaları sergilenecek. ‘Sanata Bi Yer 19’, sanat eğitimine devam eden platform üyesi öğrencilerin heykel, fotoğraf, baskı-edisyon, yerleştirme gibi farklı disiplinlerde üretilen işlerini sanatseverler ile buluşturacak.

Doğuş Grubu’nun ‘Doğuş’tan İyi Bir Gelecek’ çatısı altında topladığı sosyal sorumluluk projelerinden biri olan Sanata Bi Yer platformu, sınırları kaldırarak genç sanatçı adaylarını hayallerini gerçekleştirmeye bir adım daha yaklaştırıyor.


Önerilen yazılar