MAKALE

Bu Yatak Rüyalarınızı Süsleyecek

Bu Yatak Rüyalarınızı Süsleyecek

Tasarım ve teknolojiyi birleştiren bu yatak, konfor seviyesini zirveye taşırken sizi eğlendirmeyi de unutmuyor!

Yatakta yatıp bir şeyler izlemenin keyfinin bir başka olduğunu düşünen herkes bu akıllı yatağa bayılacak! Ancak  yatak sadece onların değil, konforlu bir uyku için düşünülmüş eksiksiz özellikleriyle herkesin rüyalarını süsleyecek.

İtalyan mimar ve tasarımcı Fabio Vinella tarafından, Hi-Interiors adlı mobilya markası için yaratılan HiCan ve ardından onu izleyen HiBed’in en çarpıcı özelliği kuşkusuz dahili bir 4K projektöre sahip olması. Toplanabilen 70 inç’lik ekranı ve yatağa gömülü ses sitemiyle bu yataklar evdeki eğlence merkezi olmaya aday. Ancak kendi mobil uygulamaları üzerinden her özelliğini kontrol edebildiğiniz yataklar yalnızca eğlenceniz düşünülerek tasarlanmamış.

Örneğin uyku döngülerinizi takip ederek sizin uykunuzun en hafif yerindeyken rahatlıkla uyanmanızı sağlayan akıllı bir alarm sistemleri var. Alarm ayrıca sizi günün haberlerinden ve hava durumundan da haberdar edebiliyor. Yataklar odanın ısısını, havanın kalitesini ve dışarıdan gelen gürültüleri de izleyebiliyor. Ayrıca horlama sorunu yaşayanları algılayan yataklar horlamaya başlayan kişinin başını hafifçe yükseltiyor.

Dahili ışık sistemi, hem gece lambası hem okuma lambası hem de sabahları alarm olarak kullanılabiliyor.

HiCan’in fiyatı 40 bin USD civarında, ona göre daha zarif bir gövdeyle tasarlanmış HiBed modeliyse henüz sipariş aşamasında.

Akıllı ev sistemlerinin geleceği için güzel bir örnek olan bu yatak modellerinin bir tek riski söz konusu: içlerinden çıkmayı hiç istemeyebilirsiniz!

 


Önerilen yazılar