MAKALE

Yaz Aylarını Aratmayan Rengarenk Bir Sonbahar

Yaz Aylarını Aratmayan Rengarenk Bir Sonbahar

Ünlü moda tasarımcısı Mary Katrantzou, rengarenk Pre-Fall koleksiyonu ile sonbaharın renkleri alıp gitmesine kolay kolay izin vermeyecek gibi duruyor…

Moda dünyası, sonbahar sezonunu Pre-Fall koleksiyonları ile yavaş yavaş açmaya başladı. Yunanlı tasarımcı Mary Katrantzou’nun geçtiğimiz günlerde tanıttığı yeni koleksiyonu da ara sezonun öncü kreasyonlarından biri oldu.

24 parçadan oluşan bu capcanlı koleksiyon, Katrantzou’nun masalsı dünyasını yansıtıyor. İskambil kartlarının yoğun olarak desenlerde kendini bulduğu elbiseler, yazın bitmesini adeta istemiyor. Jakarlı kumaşlar, ipekler, tüvit ve şifonlar, yazın uçuş uçuş havasını devam ettiriyor. Sonbahara yavaş yavaş geçiş yapmak yerine, yazın canlılığını en üst seviyeye çıkararak zirvede bırakıyor Katrantzou. Sezonun en büyük trendi olan çiçek desenlerinden de vazgeçmiyor.

Kaleydoskopik bir etki bırakan tasarımları ile sık sık kendinden söz ettirmeyi başaran Mary Katrantzou’nun yeni tasarımları, parlak renklerden vazgeçmeyenler için birebir. Ne dersiniz, Katrantzou’nun elbiseleri sayesinde bir yıl boyu renklerimizi korumayı başarabilir miyiz?


Önerilen yazılar