Yazlık Dekorasyon İpuçları

Bütün yılın yorgunluğunu attığınız yazlığınızı ev sıcaklığını koruyarak rahat ve kullanışlı bir biçimde dekore edebilmek için ipuçlarımızı izleyin.

Yılın belli zamanlarında kullanılsa da, yazlık evler, bütün yılın yorgunluğunu attığınız, dinlendiğiniz ve yenilendiğiniz yerler. Yazlık sezonu da açıldığına göre, bu kaçış mekanınızı daha huzurlu ve kullanışlı bir hale getirmeye ne dersiniz?

Yaza Açık Renkler Yakışır

Yazlığın ferah bir ortama sahip olması ilk kural. Bu da açık renkleri tercih etmenizi gerektiriyor. Hem duvar boyası hem mobilyalar hem de ev tekstilleri ve aksesuarlar gözü yormayan hafif renk tonlarından tercih edilmeli. Mavi, krem, kırık beyaz gibi sıcağı tutmayan renkleri tercih ederseniz eviniz daha geniş görünecek ve daha serin olacak. Bu renkleri daha canlı tonlarla karıştırıp enerjik bir hava yakalayabilirsiniz.

Doğallığın Önemi

Yaz demek doğayla baş başa, denizde, kumda, güneşte ve açık havada geçirilen saatler demek. Bunu yazlık evinizin dekorasyonuna da yansıtmalısınız. Hasır ya da ahşap gibi doğal malzemelerin kullanıldığı mobilyalar evinize dingin bir hava getirecek. Kahverengi ve yeşil tonları da evinize doğanın huzurlu renklerini taşıyacak farklı alternatifler olabilir.

Rahatlıktan Ödün Vermeyin

Gerek oturma odanızda gerekse yemek yediğiniz alanda konforu hep ön planda tutmalısınız. Yaz akşamlarının olmazsa olmazı uzun akşam yemekleriniz için rahat sandalyeleri tercih etmelisiniz. Bol yastıkla desteklediğiniz geniş ve konforlu divan tipi koltuklar da hem iç hem de dış mekanda yazlıktan aldığınız keyfi zirveye çıkaracak.

Açık Havada Keyif

Yazlık evlerde belki de en fazla vakit geçirdiğiniz yer bahçe, balkon ve veranda gibi açık hava alanlar oluyor. Bu alanları dekore ederken de yine yaz mevsiminin estetiğinden ilham alın ve hem konforlu hem şık bir tarz yakalayın. Farklı renk ve desendeki minderlerle kendinize cıvıl cıvıl bir yaşam alanı yaratabilirsiniz.

Son Dokunuşu Aksesuarlarla Yapın

Yazlık evinizi sade bir biçimde dekore etseniz bile son dokunuşları özenle seçtiğiniz aksesuarlarla yaratıcılığınızı konuşturup kendinize özgü bir dekorasyon tarzı yaratabilirsiniz. Özellikle canlı renklerdeki çiçekler, rengarenk vazolar, akşamlarınıza hoş bir ışık yayacak fenerler ve denizden çıkan doğal objeler yazlık evinizi sıcacık bir hale getirecek.


Önerilen yazılar