MAKALE

Yeni Nesil ‘Prep’: Modern ve Asi

Yeni Nesil ‘Prep’: Modern ve Asi

Tommy Hilfiger, Sonbahar ‘22 sezonunda alışıldık ‘prep’ tarzını farklı ve kapsayıcı bir biçimde yorumluyor.

Andy Warhol’un moda, sanat, müzik ve eğlenceyi bir araya getirdiği Factory adlı ikonik stüdyosuna saygı duruşunda bulunan Tommy Hilfiger, modern prep temasıyla herkese kucak açtı. Gerçek dünyadan sanal ortamlara her yerde pop kültürü ve yaratıcılığı kapsayıcı bir şekilde kutlayan Tommy Factory adlı koleksiyonda ayrıca ünlü illüstratör ve grafik tasarımcı Fergus Purcell ile birlikte yaratılan ve markanın prep temasına güncel bir bakış açısı getiren yeni TH Monogram ve İngiliz tasarımcı Richard Quinn sınırları yıkan bir işbirliği de dikkat çekti.

Geleneksel Amerikan tarzını sokak giyiminden ilham alan çağdaş dokunuşlarla yeniden yorumlayan koleksiyonda, cesur pop renklerin çarpışması, ölçeklerin yeniden tanımlanması ve marka mirası klasiklerin yeni stilleri sezonun tasarım kodlarını oluşturuyor.

New York Moda Haftası kapsamında geçtiğimiz hafta düzenlenen ve New York’a yakışır bir şekilde yağmura rağmen devam defilede, dijital inovasyonlar, fiziksel ortamdaki konuklara multiverse defile deneyimi yaşatırken dünya çapındaki izleyenlere sunulan canlı yayın, da fiziksel etkinliği Superplastic’in yıldız avatarlarının rol aldığı sanal dünyayla buluşturdu. Gerçek modelleri ve sanal kreatifleri fiziksel ve dijital podyumlara çıkararak gerçek ve sanal dünyalar ile markanın ‘Gördüğünü Al’ defile deneyimi arasında köprü kuran etkinliğin konukları arasında Travis Barker, Kourtney Kardashian, Kris Jenner, Shawn Mendes, Kate Moss ve John Legend gibi ünlüler yer aldı.

Koleksiyonda ekstra oversize parçalar markanın kodlarıyla oynarken Richard Quinn’le yapılan işbirliğinin sonucu da kendini çivili deri ceketler ve postallar gibi grunge parçalarda gösterdi.

Ancak defilenin en dikkat çeken özelliği geniş ve kapsayıcı model casting’i oldu. Her yaş, ırk ve vücut tipinden profesyonel ya da profesyonel olmayan modeller, eskinin “seçkin ve ayrımcı” prep tarzının geçmişte kaldığını, modern prep tarzının ise herkes için olduğunu simgeler nitelikteydi.


Önerilen yazılar