MAKALE

Yepyeni Bir Yayoi Kusama x Louis Vuitton İş Birliğ...

Yepyeni Bir Yayoi Kusama x Louis Vuitton İş Birliği!

Aradan geçen 10 yılın ardından bir Yayoi Kusama ve Louis Vuitton iş birliği daha yolda!

Lüks Fransız modası dendiğinde akla ilk gelen isimlerden olan Louis Vuitton’un hayranları, Keepall, Neverfull, Papillion ve Speedy gibi ikonik çanta silüetlerinin üzerinde Kusama’nın imzası olan puantiyelerin yer aldığı ve Marc Jacobs’un kreatif direktörlüğünü yaptığı, 2012’de gerçekleşen ilk iş birliğini hatırlayacaktır. Şu an bu ilk Yayoi Kusama x Louis Vuitton iş birliğinde üretilen orjinal çantalar küçük birer servet değerinde ve moda meraklıları ile koleksiyonerler tarafından büyük rağbet görüyor.

Şimdi, bu ilk koleksiyondan tam 10 yıl sonra, Louis Vuitton, Kusama ile tekrar bir ekip kurdu. Bu kez Nicolas Ghesquière tarafından tasarlanan bazı çanta ve kıyafetler Kusama’nın imzasıyla süsleniyor. Kusama’nın aynayla kaplı zeminler ve duvarlar boyunca metalik küreler, ışıklar ve heykeller barındıran ünlü “Sonsuz Ayna Odaları”ndan ilham alan LV Twist gibi çantalar üç boyutlu gümüş toplarla dekore edildi. Mayolar ve Dauphine el çantası, Kusama’nın bir başka ünlü tekniği olan renkli noktalarla yeniden tasarlandı.

Bu iş birliği, hem Vuitton’un Kusama ile uzun süredir devam eden ortaklığının hem de bu ilk iş birliğinin büyük başarısının bir kutlaması niteliğinde. Gelen ilk görüntüler ise hepsi Kusama dokunuşuna sahip tematik giysiler, çantalar ve ayakkabıların bulunduğu bu ikinci koleksiyonun ilk LV x Kusama koleksiyonundan çok daha kapsamlı olacağını doğruluyor. Zaten bu özel tasarımlar, lüks markanın Cruise 2023 şovunun bir parçası olarak ilk kez gösterildiğinde gelen açıklama, 2023 Ocak ayında iş birliğinin tüm Maison kategorilerine yayılacağı yönünde olmuştu. Hatta, Louis Vuitton’un başkan yardımcısı Delphine Arnault koleksiyonun 450 parçadan oluşacağını da doğruladı.


Önerilen yazılar