Yeşili Seven Oteller

Bulunduğu yeri katletmeyen ve çoğunlukla inşa edilirken doğaya dost ürünler kullanan bazı oteller var. Yeşili koruyanlar ve önemseyenler bu otelleri mutlaka görmeli…

Yeşili seven otel demek, çevreye verdiği zararı dikkate alan ve bunu en düşük seviyede tutan otel demektir. Bazı gezginler çevreyi korumanın ne kadar önemli olduğunun farkında ve bu yüzden gittikleri yerlerde, çevre dostu ve sürdürülebilir turizmi destekleyen yerlerde konaklamayı tercih ediyorlar.

Bu bilinçle, dünya çapındaki birçok otel hem kültürü korumak hem de yerel ekonomiyi desteklemek için çevresel, ekonomik ve sosyo-kültürel programlar üretmeye devam ediyor. İşte öncelikle çevre bilincini odağına alan ve bu anlayışla turizme katkı sağlayan dünyanın çevre dostu otellerinden bazıları:

Hi Hotel / Fransa, Nice

Hi Hotel Eco Spa & Beach, geri dönüştürülmüş kağıt, organik boya, çevre dostu temizlik ürünleri ve organik gıda kullanıyor.

Laguna Lodge / Kuzey Amerika, Guetamala

Göl kıyısında bulunan Laguna Lodge; yemeği, suyu ve yenilenebilir enerjiyi yerel malzemeleri kullanarak kendi kendine sağlıyor.

Park Hyatt Maldives Hadahaa / Asya, Maldivler

Otelin önemli bir kısmı, doğal çevreye minimum zarar vermek amacıyla Hint Okyanusu üzerine kurulmuş.

White Pod / İsviçre, Alpler

Daha az su ve elektrik kullanımıyla, daha az atık ve yenilenebilir enerji üreterek lüks ama düşük yoğunluklu bir konaklama vaat ediyor.


Önerilen yazılar