Bu Yılın Emmy Keşifleri

Geçtiğimiz günlerde sahiplerini bulan Emmy ödüllerinin kazananları arasından seçtiğimiz keşifler…

Televizyon dünyasının en prestijli ödüllerinden olan Primetime Emmy Ödülleri geçtiğimiz hafta sahiplerine kavuştu. Netflix’in popüler dizisi The Crown drama kategorisindeki yedi ödülün hepsini birden kazanarak bir ilke imza atarken, geçtiğimizin yılın ilgi çeken mini dizisi, yine bir Netflix yapımı olan Queen’s Gambit de gecenin en başarılılarından biri oldu.

Biz de Emmy Ödülleri kazananlar listesine bir göz atıp daha yeni ve nispeten daha az bilinen yapımları izleme önerilerimiz olarak derledik.

Mare of Easttown

Başrollerini Kate Winslet, Julianne Nicholson, Evan Peters ve Jean Smart’ın paylaştığı, yaratıcılığını Brad Ingelsby’nin üstlendiği yılın en dikkat çekici yapımlarından biri olan Mare of Easttown Mini Dizi/TV Filmi Dalında En İyi Kadın Oyuncu başta olmak üzere dört adet ödül kazandı. Dizi, küçük bir kasabada yaşayan dedektifin bir yandan çalkantılı yaşamındaki sorunlarla baş etmeye, diğer yandan da bir cinayeti aydınlatmaya çalışmasını anlatıyor.

Hacks

Hacks törenden Komedi Dalında En İyi Kadın Oyuncu ödülüyle birlikte toplam üç Emmy ödülüyle ayrıldı. Jean Smart, dizide sektördeki gücünü kaybetmek istemeyen efsanevi Las Vegas komedyeni Deborah Vance’i canlandırıyor. Vance’e eşlik edense yaptığı bir hata sonucu istediği gibi bir iş bulamayan genç bir yazar.

Ted Lasso

Apple TV+’nin komedi dizisi Ted Lasso toplamda 13 adaylıkla gecenin en çok aday gösterilen dizisi oldu. En İyi Komedi Dizisi ve Komedi Dalında En İyi Erkek Oyuncu gibi önemli ödüllerle birlikte toplam dört Emmy kazanmayı başaran yapım, zor durumdaki bir İngiliz futbol takımının başına geçmek üzere İngiltere’ye yerleşen bir Amerikan Futbolu koçunun komik hikayesini anlatıyor.

I May Destroy You

En İyi Mini Dizi Ödülünü Queen’s Gambit’e kaptırsa da I May Destroy You’nun hem yazarı hem de başrolü olan Michaela Coel, En İyi Mini Dizi/TV Filmi Yazarı ödülünün sahibi oldu. Coel’in canlandırdığı, Twitter’da ünlenmiş bir roman yazarı olan Arabella, sarhoş olduğu bir gecenin sabahında tüm başından geçenleri unuttuğunu fark ediyor. Ardından arkadaşlarının yardımıyla o gece başına gelenleri ortaya çıkarmaya çalışıyor. Hem komediyi elden bırakmayan hem de yakın ilişkiler ve özgürlük gibi kavramları inceleyen bir dizi.

Hamilton

En İyi Varyete Kaydı Ödülünün sahibi olan Hamilton, 2015 yapımı bir Broadway müzikali. Amerika tarihinden bir kesiti, hiphop, R&B ve caz gibi günümüz Amerikan popüler müzikleri eşliğinde sahneleyen müzikal aynı zamanda politik ve kültürel konulara da değiniyor. Walt Disney Stüdyoları’nın imzasıyla ekrana gelen müzikali izlerken kendinizi gerçekten bir Broadway gösterisini canlı izliyormuş gibi hissedeceksiniz.


Önerilen yazılar