Yoganın Suyla Büyülü Buluşması

Fotoğrafçı Elena Kalis tarafından çekilen bu sürreal fotoğraflar, aslında bir sanat disiplini de olan yoganın verdiği iç huzurunu gerçek anlamıyla yansıtıyor.

Büyük ihtimalle şimdiye kadar yoganın birçok yerde yapıldığına şahit oldunuz. Hatta belki siz de aktif olarak yoga yapıyorsunuz. Fotoğrafçı Elena Kalis ise yoga sanatının dinlendirici ve huzur verici etkisini fotoğraf karelerine yansıtmak için, en uygun yerin okyanus olduğuna karar vermiş ve ortaya gerçekten de büyüleyici kareler çıkmış.

elena-kalis-3_840x600

Yoga Girl’ ismini verdiği projesinde, yoga eğitmeni Britta Jade’i su altında çeşitli pozlarda fotoğraflayan Elena Kalis, ilhamını ise su altında olmanın insanda yarattığı histen almış. Vücudu sarmalayan ılık suyun içinde farkındalığın artışı, hafiflik, rahatlığın verdiği huzur ve tüm duygulardan arınıp an’a odaklanma hissi, bu eşsiz projenin yogayla birleşmesini sağlamış. Suyun sıradışı açıları çekmeye olanak tanıması ve sağladığı özgürce hareket etme kabiliyeti de bu projesinde ona yardımcı olmuş.

Şimdi lafı daha fazla uzatmayalım ve suyla yoganın büyülü dansını yansıtan fotoğraflar eşliğinde meditatif bir yolculuğa çıkalım. Elena Kalis’in diğer çalışmaları için sanatçının web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

http://elenakalis.com/


Önerilen yazılar