1.920 Parçalı Süper Motosiklet

BMW Motorrad’ın gelmiş geçmiş en güçlü motosiklet modelini 1.920 parçalı Lego Technic seti ile artık evinizde yapabilirsiniz.

Eğer bir motosiklet tutkunuysanız ve kendinize yeni yılda güzel bir hediye almak istiyorsanız, Lego’nun size bir müjdesi var. Tam 1.920 parçadan oluşan BMW M 1000 RR’ın Lego replikası, üç vitesli şanzıman, arka ve ön süspansiyonlar gibi fonksiyonel detaylara da sahip. BMW’nin bu yıl Eylül ayında tanıttığı motosiklet, ondan önce sadece otomobillerde kullanılan M rozetine sahip olmasıyla marka tarihinin en önemli modellerinden biri. Tıpkı onunla aynı rozeti taşıyan otomobil modelleri gibi, superbike segmentinde yer alan M 1000 RR de olağanüstü gelişmiş ve güçlü bir model.

Lego da bu modelin gelişmiş detaylarını kusursuzca yansıtan Technic setini 1 Ocak 2022’de satışa sunacağını duyurdu. 1:5 oranındaki model 27,7 cm yüksekliğe ve 45,5 cm uzunluğa sahip. Onu evinizde gururla sergilemeniz için bir yarış standı ve isim levhası ile birlikte geliyor.

Lego Technic BMW M 1000 RR’ın bir özelliği de sadece tasarımıyla değil, yapım süreciyle de asıl motorla kusursuz benzerlikler taşıması. Diğer bir deyişle seti yaparken bir bakıma BMW’nin kendi üretim sürecini de deneyimlemiş oluyorsunuz.

Lego tasarımcılarından Samuel Tacchi, şu ana dek üretilmiş en büyük Lego Technic motosiklet setinin yapım sürecinin, neredeyse modelin kendisiyle yola çıkmak kadar adrenalin pompalayıcı bir deneyim olduğunu söylüyor. BMW Motorrad’ın Marka ve Üretim bölümünün başındaki Ralf Rodepeter ise hem motosikletin hem de Technic modelinin kendi alanlarında birer teknoloji harikası olduğunun altını çizdi.

 


Önerilen yazılar