30 Dakikada 20 Bin Mekik Çekin!

Bu yaz forma girmek isteyenlere özel, kas yaptırırken yağ yaktıran yeni nesil uygulama Emsculpt ilgili bütün ayrıntılar yazımızda.

Dünyada bir süredir yoğun talep gören yeni teknoloji Emsculpt cihazının diğer tüm uygulamalardan farkı önce kas yaptırıp sonra yağ yaktırması. Çünkü mükemmel bir vücut için sadece ince olmak yetmiyor, cildin sıkı olmasına ve belirli düzeyde kasa da ihtiyaç var.

Mükemmel vücut hatları için bir yandan kas yaparken diğer yandan yağ yakmak istiyorsanız tercihiniz Emsculpt olmalı. Yeni trend olan bu uygulama sadece inatçı yağ bölgelerinin incelmesine yardımcı olmuyor, aynı zamanda daha belirgin karın kaslarına, daha sıkı bir popoya sahip olmanızı sağlıyor. Ayrıca bu sonuçlar hiçbir ameliyat ya da enjeksiyon da gerektirmiyor.

Patentli Emsculpt cihazı, benzeri olmayan, yüksek yoğunluklu odaklanmış elektromanyetik enerji kullanıyor. Uygulama alanına yerleştirilen başlıklar ile kasların sadece 30 dakikada 20 bin kez çalışmasını sağlıyor. Yani 30 dakikada 20 bin mekik ya da squat yapmayı mümkün kılıyor. Bu sayede hem yağ yakıyor hem de kas yaparak daha biçimli bir karna ya da daha popoya sahip olabiliyorsunuz.

Emsculpt aynı zamanda iki kez doğum yapmış ya da hamilelikte çok kilo almış kişilerin karın ortasındaki kaslarının ayrılması durumunun tedavisinde de kullanılıyor. Amerika’da farklı kilo ve yaş grupları ile yapılan bağımsız klinik çalışmalarda haftada 2 seans ile sadece 2 hafta uygulama yaptıran kişilerin ortalama %19 yağ azaltımı ile %16 kas artışının gerçekleştiğini ortaya çıkardı.

İdeal kilonuza yakınsanız fakat daha fazla karın kası ya da kalkık, yuvarlak ve daha sıkı bir popo istiyorsanız Emsculpt sizin için uygun. Emsculpt özellikle fiziksel olarak aktif olan fakat istediği görüntüye ulaşmak için desteğe ihtiyacı olanların tercih etmesi gereken bir uygulama. Eğer ideal kilonuzun çok üstündeyseniz Emsculpt’ı farklı teknolojiler ile birlikte kullanabilirsiniz.

Emsculpt uygulaması için bir hazırlık yapmak gerekmiyor; uzanıyor ve uygulamanın sizin istediğiniz dışında kaslarınızın %100’ünü çalıştırmasını hissediyorsunuz. Bu his ne bir ağrı ne de bir acı şeklinde oluyor. 30 dakika boyunca bir algoritmayı takip eden kasılmalar bazen daha hızlı bazen daha yavaş, bazense daha güçlü oluyor. Emsculpt’ın elektromanyetik enerjisi, kaslarınızın kendi yaptığınız egzersizlere oranla çok daha güçlü bir şekilde kasılmasını sağlıyor.

Ortalama 30 dakika sonra uygulama bitiyor ve terlemeden, acı çekmeden 20 bin mekik ya da squat yapmış oluyorsunuz. İşin en güzel kısmı ise uygulama bittikten sonra kasılmaların size hissettirdikleri… Bu pozitif duygu spor salonundan çıktıktan sonraki ile aynı! Tek farkı kaslarınızı sizin yerinize Emsculpt’ın çalıştırıyor olması.

Çoğu kişi ilk seanstan sonra farkı hissediyor. Uygulama iki hafta sürüyor, kasların şekillenmesi ve büyümesi ise yaklaşık bir iki hafta daha alıyor. Yani bir ay sonunda daha belirgin sonuçlara ulaşıyorsunuz. Bu etkiyi devam ettirmek isterseniz ayda bir, üç ayda iki ya da altı ayda dört seanslık paketler alabilirsiniz. Ancak yaptığınız kaslar siz normal hayatınıza devam ettiğiniz sürece gitmiyor.

Yazar: Dr. Alpaslan Topçu


Önerilen yazılar