Açık ‘Deniz’ Sineması

Açık havada sinema keyfine seviye atlatan bu fütüristik yat, yelkenini sinema perdesi olarak kullanmanıza izin veriyor!

Lüks yatların tümü, şanslı yolcularına kusursuz bir tatil yaşatmak üzere, eğlence, wellness ve konfor açılarından eksiksizce tasarlanıyor. İtalyan Gianmarco Cardia da imza Vela isimli yat projesine, tüm yolcuların benzersiz bir biçimde eğlenmesi için daha önce görülmemiş bir özellik eklemiş. İster marinada demirliyken ister denizde yol alırken, yatın yelkenlerinden birini dev bir sinema perdesine dönüştürebilir ve açık hava sinema keyfinize seviye atlatabilirsiniz.

Vela adlı yat projesi zaten ilk bakışta DynaRig direklerindeki yelkenleriyle dikkat çekiyor. 80 metre uzunluğundaki yatın yelkenlerinin kapladığı alan ise 1.850 metre kare! Yatın iki yelken direği, ağırlık merkezleri yatın tam ortasında olacak biçimde konumlandırılmış. Hibrid bir tekne olan Vela’da ayrıca bir motor da bulunuyor.

Cardia, yatın gövdesini tasarlarken onun rüzgar tarafından şekillendirildiğini hayal etmiş ve onu akışkan, keskin olmayan, basit ancak etikileyici çizgilerle donatmış.

Yatın tasarımı yolcularına hem iç hem de dış bölümlerinde sınırsız eğlence ve dinlence vaadediyor. Su seviyesinde bir bar ve denize girme alanı, ana güvertesinde bir başka bar ve güneşlenme alanı, üst güvertesinde havuzlu bir spa merkezi ve kapalı bir sinema alanı bulunuyor. En üst güvetesi ise daha büyük bir havuza, güneşlenme alanına ve yelkene yansıtarak film keyfi yapabileceğiniz bir açık hava sinemasına sahip. Güzellik salonu, piyano barı, şarap mahzeni ve toplantı odası da yattaki diğer ayrıcalıklardan.

Vela’da ayrıca jakuzili ve balkonlu bir ana yatak odası, dört misafir odası ve 16 kişilik bir ekibin konaklayabileceği sekiz kamara bulunuyor. Vela tasarlanırken kapalı alanların cam kapılı olarak düşünülmesi, içeride bile olsanız bile deniz manzaralarının keyfini sürmenizi sağlıyor.

Kısacası bu zarif gövdeli, üst düzey lüks sunan yat, önce açık hava sinemasıyla dikkat çekse de, diğer detayları da ondan kesinlikle aşağı kalmıyor.

 


Önerilen yazılar