Ailenin En Dinamik Üyesi

Yeni Range Rover Sport, modern lüks tasarım anlayışını performans ile birleştiriyor.

Land Rover, modern lüks tasarım felsefesine dayanarak yarattığı Range Rover ailesinin en dinamik ve en yeni üyesi Yeni Range Rover Sport’u geçtiğimiz günlerde gerçekleşen dünya lansmanı ile tanıttı. Range Rover Sport’un üçüncü nesli olan bu yeni araç, modelin 17 yıllık tarihinin getirdiği tecrübeyle modern lüks kavramını yeniden yorumluyor.

Heyecan verici dinamik silüetin yalın tasarım diliyle yeniden yorumlanması sayesinde, Yeni Range Rover Sport dışarıdan incelendiğinde her türlü koşulda dengeli bir sürüş vadediyor. Etkileyici tasarım oranları, çarpıcı ön bölümü ve tamamen yenilenen arka tasarım detayları ile ayırt edici karakterini yansıtıyor. Yeni Range Rover Sport’un gövdesinde yer alan özel tasarım detayları, dijital LED aydınlatma üniteleri ve benzersiz ön ızgara tasarımı, tamamen yenilenen Gündüz Farı ile bütünleşiyor. Yeni Dijital LED teknolojisi sayesinde aracın silueti gece karanlığında dahi her açıdan keskin ve canlı biçimde fark ediliyor.

Land Rover’ın üstün arazi kabiliyetini simgeleyen teknolojisi Terrain Response Sistemi, Yeni Range Rover Sport’ta ikinci versiyonuyla yer alıyor. Yeni Adaptive Off-Road Cruise Control, Yeni Range Rover Sport’ta ilk kez sunulmaya başlanıyor ve bu yeni teknoloji zemin koşullarına göre araç hızını zorlu yol ve arazi koşullarında rahatça hareket etmeye yardımcı olacak şekilde güncelliyor.

Yeni Range Rover Sport iç mekanda da yalın kabin tasarımıyla mükemmel bir sürüş deneyimi vadediyor. Kokpit kısmı, dinamik sürüş deneyiminin tonunu belirlerken, aynı zamanda mükemmel bir görüş açısı sağlayıp sürücüyü sezgisel teknolojilerle destekliyor. Ayrıca Yeni Range Rover Sport bir önceki nesle göre 74mm artan aks mesafesiyle kullanıcısına, iç mekanda daha geniş bir yaşam alanı da sunuyor.

Yeni Range Rover Sport’un araç içi eğlence sistemi de yolculukların keyfini en üst noktaya taşıyor. Araçta yer alan ödüllü Pivi Pro bilgi-eğlence sistemi, modern gösterge panosunun ortasına yerleştirilmiş yüksek çözünürlüklü, 13.1 inç kavisli dokunmatik ekrana sahip. Navigasyon üzerinden medya ve araç ayarlarına kadar her şeyi kontrol ederek, kullanıcının alışkanlıklarını öğrenen ve deneyimi akıllıca kişiselleştiren sistem, sezgisel bir asistana dönüşüyor.

Yeni Range Rover Sport, Türkiye’de ilk etapta 3.0 Dizel 300bg ve 3.0 Benzinli 400bg mild hibrit motor seçenekleri ile satışa sunulacak, tamamen elektrikli versiyonu ise 2024 yılında tanıtılacak.


Önerilen yazılar