MAKALE

Altın Süt ile Sağlığınıza Sağlık Katın

Altın Süt ile Sağlığınıza Sağlık Katın

Sağlıklı olmak için bol bol tüketmemiz gereken içeceklerdeki yeni keşfimiz Altın Süt. Anavatanı Hindistan’da binlerce yıldır tüketilen bu mucizevi içecek, sonunda Batı dünyasını da etkisi altına almayı başardı.

İsmini renginden alan, içinde süt namına sadece Hindistan cevizi sütünün yer aldığı, tamamen bitkisel bir içecek altın süt. Parlak sarı rengini zerdeçaldan alıyor. Bir bardak Hindistan cevizi sütüne yarım çay kaşığı zerdeçal eklenerek yapılıyor. Zerdeçalın keskin tadını biraz bastırmak için yarım çay kaşığı tarçın, bir çay kaşığı bal, biraz da zencefil veya vanilya eklenerek tatlandırılıyor. Bir tutam karabiber eklemek ise zerdeçalın vücut tarafından daha kolay emilmesine yardımcı oluyor.

Peki evde de kolayca hazırlayabileceğiniz altın süt nelere iyi geliyor? Sorunun cevabını aslında altın sütün en önemli malzemesi olan zerdeçal veriyor. Zerdeçal, vücuttaki karsinojen toksinlerin vücuttan atılmasını sağlıyor, kanserden koruyor. Aynı zamanda sindirim sistemine iyi geliyor, ağrıları azaltıyor, yaraları iyileştiriyor, bağışıklık sistemini güçlendiriyor ve cilt güzelliğinize güzellik katıyor. Yağ yakma konusunda da iddialı olan zerdeçal, zayıflamak isteyenlere de yardımcı oluyor. Altın sütün bir diğer önemli malzemesi olan Hindistan cevizi sütü ise hem kalbe hem böbreklere faydalı. Kolestrolü düşürüyor, sindirimi kolaylaştırıyor. Antioksidan ve mineraller bakımından zengin olduğundan bağışıklık sistemini de güçlendiriyor.

Altın sütün en güzel faydası ise gece yatmadan önce ılık olarak tüketildiğinde ortaya çıkıyor. Bir bardak altın süt, gece boyu huzurlu ve rahat  bir uyku çekmenizi sağlıyor.

Altın Süt

Altın Süt

Altın Süt

Altın Süt

Altın Süt

Altın Süt

Altın Süt

Altın Süt


Önerilen yazılar